ZVEZDA JE U NOKAUT FAZI LIGE EVROPE! Bod protiv nemaca doneo Stankovićevoj Zvezdi istorijski uspeh!

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Hofenhajmom na svom terenu u petom kolu grupe L Lige Evrope rezultatom 0:0 i rundu pre kraja izborili plasman u nokaut fazu tog takmičenja.

Srpski šampion zauzima drugu poziciju u grupi uz 10 osvojenih bodova, četiri više u odnosu na Slovan iz Libereca kojem će gostovati sledećeg četvrtka na zatvaranju grupne faze.

Česi su, ispostavilo se, uzaludno savladali Gent u Belgiji sa 2:1.

Hofenhajm ostaje lider sa 13 poena i tu poziciju će sačuvati bez obzira na ishod poslednje utakmice protiv poslednjeplasiranog Genta.

Da drugi put u četiri godine zaigraju na proleće u Evropi, Beograđanima je bio dovoljan bod u duelu sa nemačkim rivalom i upravo su takav meč i odigrali – na nulu.

Svesno su prepustili inicijativu rivalu, branili se organizovano sve vreme i na kraju uz malo sreće i nekoliko dobrih intervencija Milana Borjana uspeli u svojoj nameri.

Visok ritam nametnuo je Hofenhajm od prvog minuta i održao ga čitavo poluvreme. Na to se crveno-beli nisu najbolje snašli u uvodnoj fazi, što je rezultiralo sa nekoliko grešaka u sredini i poslednjoj liniji, ali bez opasnosti po gol Milana Borjana.

Gelor Kanga, Mijat Gaćinović, Zvezda

Kako je vreme odmicalo, tako je i tim Dejana Stankovića sve lakše uspevao da parira ritmu rivala. Ne i da napravi konkretniju akciju i zapreti u završnici. U prilog tome dovoljno govori podatak da je prvi šut ka golu upućen u 45. minutu, kada je udarac oprobao Gelor Kanga.

Nisu ni Nemci u međuvremenu briljirali. Zvezda je izlazila na kraj sa njihovim pokušajima, pa su viđene samo dve konkretne prilike.

U prvoj je šut Munasa Dabura sjajnom intervencijom zaustavio Borjan, da bi drugu propustio Mijat Gaćinović u nadoknadi prvog dela. Iznenada se srpski reprezentativac našao usamljen u šesnaestercu Beograđana, ali je slabašno gađao levom nogom.

Slično se igralo i od starta drugog dela. Hofenhajm je napadao i pretio preko Klausa i Skova, dok je Zvezdi bilo neophodno dobrih 20 minuta da se oslobodi pritiska.

Sredinom drugog dela zaigrali su Beograđani konkretnije u fazi napada i u tim momentima imali praktično jedinu šansu – Gajić je centrirao sa desne strane, a Ben glavom gađao preko prečke.

Posle toga, usledio je novi povratak u odbrambeni stav. Ulasci Strahinje Erakovića i Veljka Nikolića umesto Kange i Bena u poslednjih 10 minuta pokazali su jasan cilj domaćina – odbraniti nulu dovoljnu za evropsko proleće.

U tome se na kraju uspelo, a veliki doprinos dao je Milan Borjan fantastičnom odbranom u 87. minutu.

Kada je reč o okršaju Genta i Libereca, češki klub je slavio pogocima Mare u 32. i Kačarabe u 55. minutu.

Jedini strelac za Belgijance, koji ostaju bez poena, bio je Jaremčuk u 60. minutu.