CRVENO-BELI IMALI ŠANSU I ONDA PALI: Novi poraz Obradovića i Zvezde ovaj put u Israelu!(VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Zvezde sastali su se sa Makabijem iz Tel Aviva u sklopu 12. Kola Evrolige. Teško je bilo na gostovanju u Izraelu, delovalo je kao da bi domaćin mogao da se otme kontroli i pobegne sa pobedom više puta, ali je na kraju poraz bio neizbežan, ali ne sa tolikom prednošću. Crveno-beli savladani su rezultatom 79:74.

Prva deonica od starta do samog kraja igrala se u egalu. Najpre su crveno-beli bili bolji, da bi Makabi pri kraju četvrtine i preko Otela Hantera i Skotija Vilbekina preokrenuo situaciju, pa čak i poveo uz zvuk sirene, kada je Vilbekin pogodio preko trojice.

U tom duhu nastavila se i druga deonica, pa su Beograđani igrali ko u mulju dok su Izraelci trčali krugove oko njih.

Očajna je bila druga četvrtina, pa je Makabi na poluvreme otišao sa prednošću od 11 razlike.

Treća četvrtina nastavila se kao i druga, pa je Makabi pogađao, a Zvezda promašivala, gotovo sve. Nikako nije mogao da se aktivira Lojd, Volden je bio ispod očekivanog nivoa, pa je samo Ognjen Kuzmić, uz Džonija O’Brajanta, ostavio iole dobar utisak.

Sa druge strane su se i Vilbekin, i Džons i nesuđeni NBA kadar Elajdža Brajant razgoropadili, pa je Zvezda pokušavala neuspešno da se oporavi.

To se donekle dogodilo pri samom kraju deonice, pa je O’Brajant vezao četiri poena, dok je odbrana crveno-belih imala par dobrih intervencija. Nije odmogao ni Lojd sa trojkom.

Četvrta četvrtina počela je sa još dva pogotka sa distance Zvezdinog Amerikanca, ali se Makabi nije tako lako predavao.

Vilbekin je vodio ličan rat sa Lojdom, ali je Lojd bio sve bolji što je bliži bio kraj. Polagao je, pogađao sa distance, a imao je pomoć i Jagodića-Kuridže, koji je pokazao veliko znanje u igri jedan na jedan.

Ratovalo se, ratovalo, ali je na kraju Izraelski klub trijmfovao, uprkos najboljem pokušaju Lojda da vrati Zvezdu u igru.

Najefikasniji u redovima Makabija bili su Skoti Vilbekin sa22 poena, odnosno Otelo Hanter sa 13, dok je u redovima Zvezde najbolji bio sjajni Džordan Lojd sa 21 poenom, dok je Davidovac imao 14.

Crveno-beli posle ovog meča imaju skor 4-8, pa je izjednačena sa Makabijem.

Sledeće kolo tim iz Tel Aviva šalje na megdan Baskoniji, dok Beograđane čeka „bratski“ duel sa Olimpijakosom.