ISTORIJA: Tobdžije slavile na Old trafordu posle 14 godina! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Arsenala pobedili su Mančester Junajted u derbiju sedmog kola Premijer lige rezultatom 1:0 i upisali prvi trijumf na Old Trafordu u prvenstvu posle 14 godina!

Tobdžije su pogotkom Pjer-Emerika Obamejanga iz penala u 69. minutu prekinule još jedan loš niz – ostvarile su pobedu na terenu nekog od rivala iz Velike šestorke posle skoro šest godina.

Poslednji put su slavili u januaru 2015. na Etihadu protiv Mančester Sitija.

Ne računajući gol Gabonca, duel na Teatru snova bio je daleko ispod svih očekivanja.

I jedan i drugi tim prikazali su izuzetno loše partije, naročito u prvom poluvremenu kada je viđen samo jedan ozbiljan pokušaj – udarac Vilijana u 39. minutu koji je zaustavila prečka.

Ništa sadržajnije nije bilo ni drugo poluvreme, u kojem su gosti bili nešto konkretniji. Pokušaji Obamejanga i Partija najavili su ono što je usledilo nekoliko minuta kasnije.

U akciji Arsenala po desnoj strani, Vilijan je proigrao Beljerina u šesnaestercu, neoprezno je sa leđa startovao Pogba i sudija Majk Din pokazao je na penal.

Siguran izvođač bio je Obamejang, koji je upisao prvi gol u Premijer ligi posle prvog kola i duela sa Fulamom.

Pokušali su Đavoli do kraja da izbegnu poraz. Ole Gunar Solšer je na teren posalo Edinsona Kavanija i Donija van de Beka, ali to nije donelo neophodnu promenu.

Ne računajući pogođenu stativu Van de Beka, Junajtedovi napadi su bez problema zaustavljani od strane organizovane odbrane londonskog tima.

Ekipa Mikela Artete prekinula je niz od dva poraza i sa 12 bodova zauzima osmo mesto.

Solšerov sastav nalazi se na 15. poziciji sa sedam poena.