ZVEZDA NASTAVLJA DA MELJE: Crveno-beli ubedljivi u Surdulici!

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik u Surdulici u 13. kolu Superlige rezultatom 4:1.

Srpski šampion nije imao problema da upiše trijumf na jugu Srbije. Od starta meča su crveno-beli dominirali i već na poluvremenu stekli dva gola prednosti.

Željko Gavrić otvorio je goleadu u 16. minutu, pogodivši gornji levi ugao sa petnaestak metara.

Vođstvo je duplirano u 40. preko El Fardua Bena. Povratnik u tim Ričmond Boaći šutirao je glavom, golman Kostić je odbio loptu pravo na nogu Benu, kojem nije bilo teško da je zakuca u mrežu.

Nastavila je ekipa Dejana Stankovića da igra u visokom ritmu i u nastavku. Sve dileme oko pobednika rešene su u 53. minutu, kada je sa distance pogodio Gelor Kanga, uz malo sreće.

Gabonac je tako na sjajan način obeležio oporavak od koronavirusa i povratak u ekipu.

Radnik je odgovorio tri minuta kasnije i golom Jevgena Pavlova smanjio zaostatak, da bi konačan rezultat postavio rezervista Aleksa Vukanović u 63. minutu.

Mogli su Beograđani do kraja da upišu i ubedljivije slavlje. Najbolju priliku za peti gol postigao je Marko Gobeljić, koji je pogodio prečku.

Zvezda je lider prvenstva sa 35 bodova, šest više od Vojvodine. U četvrtak dočekuje Gent u trećem kolu Lige Evrope, a zatim sledećeg vikenda Inđiju.

Surduličani su na 15. poziciji sa 14 poena. Pred njima je gostovanje Radničkom u Nišu.