ZVEZDA IGRALA HRABRO, ALI HOFENHAJM IPAK BOLJI! Stanković isključen!

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Nemačkoj od ekipe Hofenhajma sa 2:0 u meču prvog kola Grupe L Lige Evrope. Golove za domaću ekipu postigli su Baumgartner i Dabur.

Crvena zvezda porazom započinje učešće u grupnoj fazi Lige Evrope, pošto je na gostovanju u Nemačkoj Hofenhajm trijumfovao sa 2:0.

Šampion Srbije uspeo da pruži više nego solidnu partiju protiv ambiciozne nemačke ekipe.

Zvezda je odolevala više od sat vremena, ali je Hofenhajm pronašao način da postigne golove.

Domaća ekipa povela je u 64. minutu, golom Baumgartnera. Nikolić je ostao na travi nakon jednog duela na sredini terena, zbog čega je Zvezda ostala sa viškom prostora pozadi.

Nemci to sjajno koriste, Rudi je probio po desnoj strani i centrirao, a Baumgartner odlično reagovao i volej udarcem „zakucao“ loptu u mrežu Borjana.

U nastavku meča Zvezda je ostala bez trenera Stankovića, koji je zaradio drugi žuti karton zbog prigovora.

Aleksandar Katai, Hofenhajm

Srpska ekipa imala je prilike za gol, a najbliža izjednačenju bila je nakon kornera Spiridonovića i pokušaja Sanoga, koji je završio pored gola.

U finišu susreta, u sudijskoj nadoknadi, Izraelac Dabur krunisao je dobru akciju i postavio konačan rezutlat.