ISTORIJA SE PONAVLJA! Ponovo 9 golova u mreži Svetaca, ali ovaj put u režiji Crvenih đavola! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Mančester Junjateda u 22. kolu Premijer lige pobedili su Sautempton rezultatom 9:0 i tako izjednačili rekord šampionata. Gosti su meč završili sa dva igrača manje, a interesantno je da su Crveni đavoli izjednačili rekord Lestera koji je u oktobru 2019. u gostima savladao upravo Sautempton identičnim rezultatom.

Švajcarac Aleksander Jankevic je u 81. sekundu dobio crveni karton zbog neopreznog starta na Skotom Mektominijem i već tada je bilo jasno da Svece čeka teško veče na Old Trafordu. Devetnaestogodišnji defanzivac je u prošlom kolu debitovao u seniorskoj konkurenciji i protiv Aston Vile je odigrao dva minuta, a prvi start je ‘krunisao’ ekspresnim isključenjem.

U 18. minutu Van Bisaka je materijalizovao brojčanu nadmoć na terenu. Luk Šo je odlično centrirao sa leve strane, a defanzivac Crvenih đavola na drugoj stativi natrčao na loptu i zakucao je u mrežu gostiju.

Engleskom reprezentativcu to je bio drugi pogodak ove sezone u Premijer ligi.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Mejson Grinvud je asistirao, a Markus Rašford iz neposredne blizine loptu prosledio u gol Svetaca. Nije se dugo čekalo na treći pogodak. Igrao se 34. minut kada je Jan Bendarek autogolom matirao svog čuvara mreže Aleksa Mekartija.

Goleada u prvom poluvrememnu završena je u 39. minutu. Šo je ponovo uputio upotrebljiv centaršut, a Edinson Kavani bez problema glavom zatresao mrežu Sautemptona.

Sautempton je u 534. minutu jedan od retkih izleza na polovinu protovnika uspeo da pretvori u gol, ali je VAR proverom potvrđeno da je bio ofsajd.

Rezervista Entoni Marsijal je u 69. minutu postigao treći gol u sezoni, dva minuta kasnije u strelce se upisao i Skot Mektomini, ali ni to nije bio kraj katastrofalnoj večeri za goste.

Naime, Bendarek je u 87. minutu dobio direktan crveni karton, a domaći penal koji je realizovao Bruno Fernandeš. U 90. minutu Marsijal je upisao i drugi pogodak, a konačnih 9:0 u nadoknadi je postavio Danijel Džejms.

Kristal Palas je u gostima pobedio Njukasl sa 2:1.