GOTOVO JE! Srbija je šampion ATP kupa! (FOTO) (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Srbija je pobedom u dublu osvojila prvi ikada održani ATP kup. Novak Đoković i Viktor Troicki pobedili su u odlučujućem meču španski dubl rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) i tako postavili konačan rezultat u finalu Srbija-Španija 2:1.

Prvi set je počeo loše po srpski tim pošto je greškom Troickog na mreži Španija napravila brejk već u prvom gemu meča. Srpski dubl je ostao skoncentrisan i u nastavku prvo oduzeo Lopezov pa zatim i Karenjo Bustin servis. Đoković i Troicki su uspeli da zadrže brejk prednosti i osvoje prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu Novak i Viktor su bridirali na terenu i već u drugom gemu su uspeli da ,,brejknu“ španski par. Pre svega zahvaljujući sjajnom servisu Viktora Troickog. Srbija je uspela da odbrani brejk prednosti i osvoji set rezultatom 6:4 i posle 1 sata i 15 minuta igre pobedi odlučujući meč koji im donosi prvu ikada titulu ATP kupa.

Naši reprezentativci su onda proslavili istorijsku pobedu uz pesmu: Ja te volim Srbijo!

I Viktor i Novak su imali šta da kažu posle ove pobede!