Zvezda ,,rafalnom paljbom“ razbila Makabi za nastavak borbe za Top 8! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene Zvezde ubedljivo su savladali ekipu Makabija u 28. kolu Evrolige rezultatom 92:78.

Košarkaši Zvezde odigrali su jednu od najboljih utakmica u dosadašnjem toku sezone protiv jednog od favorita za fajnal-for Evrolige i održali u ,,životu“ plasman u top 8 fazu takmičenja.

Najefikasniji pojedinci kod domaćina bili su Bili Beron i Kevin Panter sa po 22 postignuta poena, dok je ekipu Makabija predvodio Dorsi sa 19 poena.

Na početku meča gledali smo napadačko nadigravanje dva tima. Zvezda je u prvih 6 minuta postiglia čak 6 trojki, od kojih je 4 pogodio Beron, koji je bio bez promašaja iz igre u dotadašnjem delu meča. Makabi je uspevao da odgovori preko Otela Hantera koji je dominirao u reketu crveno-belih. Na kraju prve četvrtine bilo je 27:20 zahvaljujući sjajnom Beronu koji je prvu deonicu završio sa 16 postignutih poena.

U drugoj četvrtini nešto sporiji ritam nego u prvoj deonici. Zvezda je dobro započela i ovaj period ali posle dva promašena zicera, prvo Štimca pa zatim i Pantera, gosti su napravili seriju od 7-0 i primorali Šakotu na tajmaut. Zatim je Panter ušao u seriju i nastavio tamo gde je Beron stao i vratio Zvezdu na +8 četiri minuta pre poluvremena. U poslednjem minutu prvog poluvremena Štimac poentira uz faul, da bi na drugoj strani Vilbekin uzvratio ,,dalekom“ trojkom za konačan rezultat u prvom poluvremenu 49:43 za domaćina.

Drugo poluvreme počelo još jednom trojkom Vilbekina. Ali crveno-bili su strpljivim napadom uspevali da održe prednost. Zanimljiv momenat dogodio se na 7 minuta do kraja 3 deonice, kada je nervozni Kvinsi Ejsi šakom razbio reklamu ispred klupe ekipe Makabija. Nakon toga osetila se nervoza kod gotovo svih igrača gostiju i Zvezda je to i iskoristila i na polovini treće četvrtine vodila sa čak 16 razlike.

Napad je bio tečan i sve je funkcionisalo kako su zamislili crveno-beli, ali ovu prednost su domaćini stvorili pre svega organizovanom odbranom koju gosti nikako nisu mogli da probiju. Onda ke usledio ,,šou“ u režiji Kevina Pantera koji je postigao 13 poena trećoj deonici. Do maksimalne prednosti od 23 poena crveno-beli su stigli posle pogođenih slobodnih bacanja Pantera na kraju četvrtine. Zvezda je za 30 minuta postigla čak 79 poena.

Nastavio je gde je stao Panter i u poslednjoj deonici je zaista postizao poene na sve moguće načine. Zakucavanje Gista na 4 minuta do kraja bio je najatraktivniji potez u poslednoj četvrtini, delu utakmice u kojoj su igrači Zvezde odrađivali ,,posao“ i upisali 11 pobedu u ovogodišnjoj Evroligi.

Sledeći meč crveno-beli igraju u Madridu protiv ekipe Reala.