Zanimljiv dan u Premijer ligi: VAR spasao Totenhem, ,,Lisice’’ uručile otkaz Pelegriniju, Matić i Junajted na bod do zone Lige šampiona! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Danas su odigrani prvi mečevi u okviru 20 kola Premijer lige, a srpski reprezentativac Nemanja Matić je prvi put još od 22. septembra ponovo zaigrao u najboljoj ligi na ,,ostrvu’’ .

U prvom meču dana Brajton je rutinski slavio protiv Bornmauta rezultatom 2-0. Dok je Everton u utakmici odigranoj nešto kasnije pobedio Njukasl u gostima posle dva pogotka Klevert-Levina. Sautempton i Kristal Palas su remizirali na Sent Meri stadionu.

Ekipa Votforda je deklasirala ekipu Aston Vile bez obzira što su domaćini ostali sa igračem manje u 57. minutu igre.

U duelu između Noriča i Totenhema podeljeni su bodovi i može se reći da se ekipa Žozea Murinja izvukla. Norič ne samo da je bio bolji rival već im je i poništen gol Pukija u 33. minutu posle intervencije VAR sobe. Totenhem je došao do izjednačujućeg pogotka iz penala koji je izveo Hari Kejn koji je takođe dosuđen posle intervencije VAR-a.

Lester je uz malo muke uspeo da dođe do pobede u Londonu protiv Vest Hema i tako se vratio na pobednički niz posle dva uzastopna poraza. Ubrzo nakon meča je i Manuel Pelegrini smenjen sa pozicije trenera ,,čekićara’’.

,,Crveni đavoli’’ su slavili u gostima protiv Barnlija rezultatom 2-0, a Matić je fantastično odigrao čitavih devedeset minuta. Od 22. septembra pa do današnjeg meča srpski reprezentativac je odigrao samo dve utakmice jednu u Ligi Evrope, drugu u Liga kupu.