MAJK DŽEJMS I CSKA IPAK PREJAKI ZA ZVEZDU: Šampion Evrope posle velike borbe pobedio u Areni! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe CSKA iz Moskve rezultatom 86-81 pred nešto više od 13.000 gledalaca u okviru 25. kola Evrolige

Prva cetvrtina pocela je snaznom odbranom na obe strane, Zvezda se u početku mučila u organizaciji napada i proizvod toga su bile 4 izgubljene lopte u prvih 8 minuta za tim iz Beograda. Sa druge strane Zvezdu je držao u igri Majk Džejms koji nije mogao ništa da pogodi iz igre, a i sa linije slobodnih bacanja je imao skroman učinak.

U nastavku proradio je Lorenzo Braun koji je pre svega proigravao raspoloženog Štimca, a zatim i sam poentirao. Kod gostiju je Heket ulaskom u igru uneo novu energiju i pripomogao ekipi CSKA da održi minimalnu prednost. Kraj prvog poluvremena obelezila je sjajna trojka Bilija Berona sa više od 8 metara preko centra gostiju Kajla Hajnsa, ovaj pogodak je doneo i prednost crveno-belima i na odmor se otišlo pri rezultatu 37:36 za Zvezdu.

U trećoj četvrtini su se mučili i jedni i drugi, Zvezda je teško dolazila do poena i crno-beli nisu uspeli da poentiraju iz igre prvih 6 minuta. Onda je Majk Džejms rešio da preuzme odgovornost i za kratak period vezao je 10 poena i osigurao prednost Moskovljana 60:53 pred poslednju deonicu.

Četvrta četvrtina počela je serijom Zvezde od 6:0, koju je prekinuo Majk Džejms pošto je iznudio sumnjiv faul Pantera na šutu za tri poena i izazvao ogromno nezadovoljstvo u Areni.

Odmah sledeći napad Panter je pogodio trojku i to uz faul za erupciju publike u Areni.

Onda dva najrospoloženija pojedinca u redovima CSKA prvo Haket prodorom i asistencijom pa zatim i Džejms sa trojkom i sa linije slobodnih bacanja za samo nekoliko minuta prave +10 za goste iz Moskve. Na kraju smo gledali ,, šou“ Majka Džejmsa koji je presudio Zvezdi u ovom meču sa čak 24 postignuta poena u drugom poluvremenu.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bili su Beron sa 15, Panter sa 12 i Štimac sa 11 poena, dok je kod Moskovljana Majk Džejms postigao 29 poena sa čak 14 pogođenih slobodnih bacanja, takođe ga je pratio Heket sa 19 postignutih poena.

Zvezda posle ovog meča ima skor 10-15, sledeće kolo crveno-beli putuju u Vitoriju gde će igrati protiv ekipe Baskonije.