DRAMA NA ENFILDU: Šampion izbačen, Atletko i PSG idu dalje!

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Atletiko Madrida i PSŽ-a plasirali su se u četvrtinu finala Lige šampiona. U neverovatnom meču na Enfildu, Atletiko je savladao Liverpul, posle produžetaka, rezultatom 3:2. U Parizu je PSŽ sa 2:0 savladao Dortmundi plasirao se u četvrtfinale.

Liverpul je posle 90 minuta nadoknadio tu prednost golom Džordžinja Vajnalduma u 43. minutu, da bi u 94. Roberto Firmino postigao gol, mnogi su pomislili za prolaz.

Ipak, tada je na scenu stupio ,,rezervista“ Markos Ljorente, prvo je smanjio posle greške golmana Adrijana u 97, potom je u 105. minutu izjednačio, da bi u 120. asistirao Alvaru Morati, takođe ,,rezervisti“, za pobedu i plasman u četvrtfinale.

U prvom meču u Madridu bilo je 1:0 za španski tim.

PSŽ lako sa Borusijom

Utakmica na praznom ,,Parku prinčeva“ očekivano je počela ofanzivom domaćina, koji su počeli u nešto drugačijem sastavu, pošto su Kilijan Mbape, Mauro Ikardi i Lajvin Kurzava ostali na klupi.

,,Sveci“ su najviše pretili preko Nejmara i Anhela di Marije, a trener Tomas Tuhel poprilično se zabrinuo u sedmom minutu, kada je brazilski napadač povredio rame prilikom pada.

U 25. minutu Edinson Kavani je propustio veliki priliku, kada je Roman Birki odbranio u situaciji ,,1 na 1″ i lopta je uz mnogo sreće otišla tik pored desne stative.

Međutim, samo tri minuta kasnije Parižani su došli do vođstva – Di Marija je izveo korner, Nejmar neshvatljivo ostao sam na petercu i nije mu biloteško da loptu glavom sprovede u mrežu.

nejmar, psg, psz

Šampion Francuske je došao željenog gola, posle čega se i Borusija malo probudila. Džejdon Sančo je imao jedan opasan udarac iz teške pozicije, a malo je nedostajalo da kreira dobru priliku Erlingu Brautu Holandu.

I, kada se činilo da će se rezultatom 1:0 otići na odmor, PSŽ je duplirao prednost u samom finišu prvog poluvremena. Nakon velike borbe na sredini terena Paredes je nekako sačuvao loptu i ona je došla do Nejmara.

Brazilac je prosledio do Di Marije, ovaj nastavio desno do Pabla Sarabije, koji je oštro centrirao po zemlji. Na nekih sedam-osam metara Huan Bernat, koji se sjajno ubacio iz drugog plana, zakačio je prstima i ona je završila u maloj mreži.

Drugi deo igre počeo je odličnom intervencijom Birkija posle slobodnjaka Di Marije, a u 64. minutu u igru je ušao i Mbape, koji je zamenio Sarabiju. U istom minutu je Holandu koji centimetar falio da se nađe u šansi, da bi Mbake u sledećem napadu pokazao zašto je ušao i odmah se našao u prilici.

Ipak, igrači u žutim dresovima su sredinom drugog poluvremena zagospodarili terenom i krenuli da stežu obruč oko kaznenog prostora. Bilo je mnogo opasnih centaršuteva i dobrih udaraca sa distance, ali bez stopostotne šanse.

U finišu susreta zbog guranja Nejmara direktan crveni karton dobio je Emre Džan, a Parižani nekako uspeli da sačuvaju prednost.