SITNICE SU ODLUČIVALE: Zvezda i pored sjajne partije poražena u Barseloni! (FOTO) (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su utakmicu u neizvesnoj završnici od ekipe Barselone u Španiji rezultatom 86-82 u okviru 21. kola Evrolige.

Najefikasniji na meču kod crveno-belih bio je Lorenzo Braun sa 15 poena i 8 asistencija, pratili su ga Panter sa 13 i Gist i Štimac sa po 12 poena. Najefikasniji kod domačina bio je sjajni Mirotić sa 25 postignutih poena.

Košarkaši Zvezde su dobro započeli utakmicu i mini serijom poveli sa 9-2, ali je zatim Nikola Mirotić uzeo stvari u svoke ruke i sam postigao 10 uzastopnih koševa. Reprezentativac Španije upisao je čak 14 poena u prvoj četvrtini. Poentirao je na sve načine, ni Simanić ni Gist nisu mogli da ga zaustave i Barselona je sa prednšću od 10 poena završils prvu deonicu.

U drugoj četvrtini crveno-beli su se ,,probudili“ i čvrstom odbranom naterali domaćine na nekoliko izgubljenih lopti koje su na drugoj strani pretvorene u lake poene za Zvezdu. Džejms Gist je poenima sa bacanja a zatim i postignutom trojkom smanjio razliku na samo 2 poena i primorao Svetislava Pešića da zatraži tajmaut na nešto više od 3 minuta do kraja prvog poluvremena. Ni tajmaut nije mnogo pomogao Kataloncima i posle trojke Štimca crveno-beli su uspeli da povedu i na odmor odu sa poenom prednosti.

Atraktivna košarka se igrala i u drugom poluvremenu. Igrači Barselone sa pauze izašli su koncentrisaniji i ubrzo su se vratili u vođstvo. Zvezda je uspevala da ostane u utakmici uz pomoć dobrog napada ali i dosta promašenih šuteva domaćina. Nešto sporiji ritam utakmice u trećoj četvrtini loše je uticao na crveno-bele pošto su teško dolazili do lakih poena već su šanse morali da traže u pozicionim napadima. Olakšavajuća okolnost bila je ta što je Barselona dosta rano ušla u bonus pa nisu mogli da igraju agresivnu odbranu koju smo videli u prvom poluvremenu. Finiš treće četvrtine obeležile su sjajna odbrana Štimca koji je totalno ,,isekao“ Ante Tomića iz napada Barselone i dve trojke Pantera na drugoj strani uz pomoć kojih je Zvezda uspela da preokrene rezultat i u poslednju deonicu ode sa rezultatom 66-62 u svoju korist.

Rezultatska klackalica se nastavila i u četvrtoj četvrtini i utisak je da je Pešić tražio ,,raspoložene“ igrače na klupi i našao ga je u Orioli koji je bio apsolutni x faktor u četvrtoj četvrtini. Trojkama Oriole i Abrinesa Barsa je otišla na sedam poena prednosti na polovini četvrte četvrtine. Zvezda se nije predavala i već u sledećem napadu Oriola je završio na ,,posteru“ posle zakucavanja Brauna da bi uskoro i Štimac pogodio svoju drugu trojku na utakmici i opet uveo meč u neizvesnost. Ipak nedostajala je i sreća igračima Zvezde i na minut do kraja Ribas je pogodio odlučujuću trojku preko ruke na isteku napada za vodjstvo domaćina 86- 80 u samom finišu meča i tako definitivno odlučio pobednika na večerašnjem susretu.