NOVI PORAZ ZVEZDE: Crveno-beli poraženi od Albe nakon produžetaka (FOTO) (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su drugi poraz u nizu na domaćem parketu i izgubili od Albe iz Berlina posle produžetaka rezultatom 94:85 u okviru 20 kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Kevin Panter sa 24 poena, dok su Braun i Štimac postigli po 12 poena. Na drugoj strani Pejton Siva i Luk Sikma su postigli po 15 poena.

Bila je ovo jedna vrlo zanimljiva utakmica sve do produžetka. Prva četvrtina je pokazala da su i jedna i druga ekipa raspoložene i protekla je u egalu.

U drugoj četvrtini su crveno-beli par puta uspeli da preuzmu inicijativu ali su se gosti stalno vraćali, bolji šut Zvezde za 3 poena i 11 poena Kevina Pantera predstavljali su razliku u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 43-39 za domaćina.

U drugom poluvremenu imali smo prilike da gledamo ,,revolveraški“ obračun dveju ekipa. S jedne strane bili Beron pogađa u kratkom vremenskom periodu dve trojke, da bi ih na drugoj strani vratio sjajni Eriksen, ipak odlaskom Berona i Brauna na klupu jedini raspoložen na parketu je bio Panter koji nije mogao sam i Alba uz pomoć dve trojke Sive i jedne koju je postigao Sikma uspeva da rezultatski izjednači utakmicu pred ulazak u četvrtu četvrtinu.

U poslednjoj deonici totalna suprotnost od predhodne. Puno promašaja, čvrsta igra na obe strane. Utisak je da čim su crveno-beli uspevali malo da se rezultatskii odlepe Alba je imala odgovor. Na tri minuta do kraja rezultat je bio 77-77 i onda je usledila sekvenca koja se retko viđa na košarkaškim parketima.

Prvo je Zvezda promašila tri šuta da ode u vođstvo, zatim dva promašena šuta na drugoj strani ali i ofanzivni skok Albe posle kojeg Lazić pravi faul i šalje Sikmu na liniju slobodnih bacanja. Sikma promašuje oba bacanja ali Lendri Enoko dolazi do ofanzivnog skoka i snažno zakucava.U sledećem napadu Zvezde Panter biva fauliran i pogađa oba slobodna bacanja za novo izjednačenje. Alba ne uspeva da iskoristi sledeći napad i crveno-beli dobijaju posed koji im može doneti pobedu. Loš napad Zvezde završio se sa šutem Lazića preko ruke koji nije bio blizu koša, zatim Štimac dobija novu šansu, posle izgubljene lopte Albe na svojoj polovini, ali je neprecizan. Nakon ove završnice rezultat na semaforu je 79-79 i ide se u produžetak.

U produžetku crveno-beli totalno bez ideje u napadu, možda je malo i umor uticao pošto igraju treću utakmicu u samo pet dana. Alba to supeva da iskoristi i Hermanson sa dve otvorene trojke rešava pitanje pobednika.

Crvena zvezda za sledeći meč u Evroligi putuje u Španiju gde će se sastati sa ekipom Barselone.