JOKIĆ IMAO 205 MILIONA RAZLOGA ZA PARTIJU KARIJERE: Jednu seriju produžio, jednu prekinuo, a lični rekord izjednačio! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Denvera pobedili su Jutu, lidera Zapadne konferencije i tako prekinuli njihovu seriju pobeda , rezultatom 128:117, a centar domaćih Nikola Jokić odigrao je jednu od najboljih partija u najjačoj ligi sveta.

Centar tima iz Kolorada „uništio“ je direktnog rivala Rudija Gobera, čoveka koji je u decembru prtpisao petogodišnji ugovor sa Džezerima vredan 205 miliona dolara, i sa 47 postignutih poena za 36 minuta na terenu izjednačio rekord karijere.

Jokić je šutirao 17/26 iz igre, 4/4 za tri (sve u prvom poluvremenu), 9/10 slobodna bacanja, a dodao je još 11 skokova, pet asistencija, dve ukrakdene i tri izgubljene lopte i blokadu. Najbolji igrač Nagetsa je ove sezone u 20 mečeva imao 20 dabl-dabl učinka.

Denver je protiv lidera Zapadne konferencije u prvom periodu postigao 43 poena, a srpski reprezentativac je blistao sa 22 poena, uz šut iz igre 9/11 za 11 minuta na terenu!

Jokić je trojke šutirao bez greške 3/3, sa penala 1/2, a dodao je još tri skoka, sve asistencije i po ukradenu i izgubljenu loptu i blokadu.

Nagetsi su prvi period dobili 43:29, a u istom ritmu nastavili su i do odlaska na odmor.

Denver na poluvremenu vodio 79:54, a Jokić je ubedljivo najbolji sa 33 poena (13/17 iz igre, 4/4 za tri, 3/4 slobodna bacanja), pet skokova, tri asistencije i po ukradena i izgubljena lopta i blokada za 19 minuta.

Ne zaboravite, direktan rival mu je Rudi Gober, jedan od najboljih defanzivaca današnjice.

Najbolji igrač tima iz Kolorada ove sezone prosečno beleži 25.7 poena, 11.7 skokova i 8.7 asistencija.