DRAMA U ISTANBULU: Nikola Kalinić sprečio Zvezdu da dođe do istorijske pobede u ,,Ulker Areni“! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene Zvezde poraženi su od ekipe Fenerbahčea u tesnoj završnici rezultatom 66-63 u okviru 27. kola Evrolige.

Najefikasniji u Crvenoj Zvezdi su bili Braun i Panter sa 14 poena, dok je Kalinić bio najefikasniji kod gostiju sa 10 postignutih poena.

Crveno beli su pred ovaj meč nalazili u lošoj formi sa samo jednom pobedom u poslednjih 5 mečeva u Evroligi.

U ovaj meč su igrači Zvezde ušli veoma motivisani što se moglo primetiti dobrom igrom na samom startu, nešto čime se tim Dragana Šakote nije mogao pohvaliti na dosta utakmica ove sezone. Ipak Fener je našao rešenje za Zvezdinu odbranu pre svega preko Bobi Diksona koji je bio neumoljiv iza linije 6,75, ali sa druge strane i Zvezdin napad je bio ,,tečan“, lopta je lepo kružila u napadu i crveno-beli su nalazili prava rešenja. Na kraju prve deonice još jednom ove sezone smo videli trojku Kevina Pantera uz zvuk sirene za smanjenje vođstva domaćina na samo 2 poena.

U drugoj četvrtini se nije mnogo toga promenilo u igri Zvezde, sem što su gosti prebrzo ušli u bonus pa su morali da za nijansu smanje agresivnost u odbrani. Faul koji je bio sviran Panteru umesto Odzu nad De Koleom je predstavljao 3. faul za Amerikanca sa srpskim pasošem i Andrija Gavrilović bio je primoran da ga povuče iz igre. Gde je stao Panter nastavio je Stratos Perperoglu u napadu sa dve pogođene trojke u drugoj deonici. Zvezda je na samom kraju prvog poluvremena propustila par prilika da izjednači pa čak i povede na utakmici. Broj izvedenih slobodnih bacanja najbolje je opisao prvo poluvreme gde je Fener izveo 11 dok Zvezda samo 4 slobodna bacanja. Na kraju prvog poluvremena 41-37 vodila je ekipa Fenerbahčea.

Na startu drugog poluvremena veliki hendikep za Zvezdu pošto se Jagodić- Kuridža povredio prilikom skoka i bio primoran da ode u svlačionicu. Jagodić Kuridža koji je u sjajnoj formi u poslednje vreme dobro je počeo i ovu utakmicu, ali zamenio ga je Gist koji je takodje bio veoma motivisan i jedan od razloga zašto domaćin nije postigao koš prvih 5 minuta treće četvrtine. Zvezda je uspela da dođe i do prednosti u trećoj četvrtini, razlog je čvrsta odbrana koja je dozvolila domaćinu samo 10 poena u trećoj deonici, ipak posle promašenog ,,floutera“ Brauna Zvezda nije uspela da ode u poslednju deonicu sa prednošću. Nerešeno 51:51 je bio rezultat pred poslednju, odlučujuću deonicu.

U četvrtoj četvrtini i jedni i drugi su teško dolazili do koševa. Nekoliko grešaka Nanda De Koloa, koji je van prepoznatljive forme, omogućile su šansu crveno- belima da probaju da dođu do trijumfa na ovom meču. Zatim ulaskom Lukasa na 5. minuta do kraja desio se pad u igri crveno- belih, što je Fener iskoristio. Morao je Braun da se vrati u igru umesto Lukasa i odma je Zvezda napravila seriju od 5:0 i povela. Sjajni Kevin Panter bio je adekvatna prva opcija u napadu u finišu meča, ali dve izgubljene lopte Lorenza Brauna u napadima koji su mogli da osiguraju da se gosti ,,odlepe“pred finiš meča su ostavile domaćina u ,,igri“. Na minut do kraja pri rezultatu 64:63 za Fenerbahče, Nikola Kalinić je prvo omogućio važan skok u napadu a zatim i pogodio bitan šut za vođstvo domaćina od 3 razlike na 50 sekundi do kraja. U sledećem napadu koji je bio ključan za crveno- bele Braun pravi korake u prodoru. Ipak domaćini ne upevaju da poentiraju u sledećem napadu i Zvezda ima napad za izjednačenje na 11,8 sekundi do kraja pri rezultatu 66:63 za Fener. Perperoglu nije uspeo da pogodi za 3 i izbori produžetak.

Na kraju dobra utakmica Crvene Zvezde, ali su sitnice odlučile. Zvezda posle ove utakmice ima skor 10-17 i sledeću utakmicu dočekuju ekipu Makabija u beogradskoj ,,Štark Areni“.