ZVEZDA UBEDLJIVA PROTIV NAPRETKA: Pankov promašio peti Zvezdin penal u nizu!(FOTO) (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Rutinsko slavlje Crvene zvezde i pobeda nad Napretkom koja je ekipi Dejana Stankovića omogućila da se ponovo nađe na 11 bodova udaljenosti od drugoplasiranog Partizana. Iako je bilo planirano da se igra u slavljeničkoj atmosferi, crveno-beli su pred sablasnim tribinama ugostili Kruševljane, ali ih to ni u najmanjoj meri nije omelo da dođu do konačnog cilja zahvaljujući golovima Tomanea, Gavrića i Ivanića i osvoje važna tri boda u jurišu na novi šampionski trofej – 3:0 (1:0).

Crveno-beli su protivnika slomili sa sada već prepoznatljivim visokim presingom i igrom sa dvojicom isturenih napadača, uz podršku lucidnih i vihornih ofanzivnih vezista. Gosti za takav ritam nisu imali pravi odgovor, a o tome koliko su bili nemoćni govori i činjenica da su prvi udarac ka golu Milana Borjana zabeležili tek u 67. minutu, kada su domaći paktično već rešili čitav posao po pitanju pobednika. Stanković je desetak minuta ranije promenio formaciju uvođenjem Jovičića umesto Pavkova, a dodatnu svežinu u završnici meča doneli su Ivanić i Garsija, koji su zamenili Petrovića i Gavrića.

Dejan Stanković će imati mnogo razloga za zadovoljstvo, ali će sasvim sigurno još jednom istaći užasan niz svojih igrača kada su u pitanju udarci sa bele tačke. Na današnjoj utakmici neprecizan sa „kreča“ bio je Radovan Pankov, što je ukupno peti jedanaesterac u nizu koji crveno-beli nisu uspeli da iskoriste. Sve je započeo Tomane u Pireju, potom su na pripremama nastavili Boaći i Pavkov, Ben je bio neprecizan na otvaranju proleća protiv Čukaričkog, a danas je u 27. minutu bio neprecizan i Pankov.

Portugalac Tomane je od početka meča bio agilniji deo Zvezdine navale. Portugalac je od starta učestvovao u igri i kreiranju akcija, a neposredno nakon vodećeg gola bio je u odličnoj prilici. Ipak, njegov udarac je krajnjim naporom uspeo da zaustavi KordićTomane je to ispravio u 22. minutu, kada je odlično reagovao na centaršut Gavrića iz kornera i postigao peti gol u ovoj sezoni.

Na krilima stečenog samopuzdanja Portugalac je bio zaslužan i za iznuđeni jedanaesterac pet minuta kasnije. Odlično je zalomio svoje čuvare na ulasku šesnaesterac, a onda ga je sapleo Ćuković. Odgovornost je preuzeo jedan od heroja penal serije u Kopenhagenu, Radovan Pankov, ali je njegov udarac otišao previsoko.

Crveno-beli su mogli značajan deo posla da reše u prvih 45 minuta, ali su to uspeli već na startu drugog poluvremena. U 53. minutu na deluje bila ponovo sjajna komunikacija između Gavrića i Nikolića, koji su odradili dupli pas, a onda je sjajni krilni vezista pronašao pukotinu iza leđa odličnog Kordića.

Današnji meč bi mogao da predstavlja prelomnu tačku i za Mirka Ivanića. Nekadašnji kapiten Vojvodine i prvotimac BATE Borisova je konačno uspeo da probije led u 88. minutu i konačno postigne prvenac u crveno-belom dresu. On je na odličan način reagovao na dodavanje Mohameda el Fardua Bena i postavio konačan rezultat utakmice.

Crveno-beli naredni meč igraju sa Radom na Banjici. Do kraja ovog dela sezone, ostala su još četiri kola, posle čega sledi plej-of.