ZVEZDA SKINULA KRUNU REALU U SRED MADRIDA! 7 pobeda Zvezde posle Triler završnice! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene Zvezde pobedili su ekipu Real Madrida u Španiji rezultatom 79:77 u okviru 19 kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Kori Volden sa 16 poena i Ognjen Dobrić sa 13, kod Reala najefikasniji je bio Rudi Fernandez sa 11 poen.

Volden, Kuzmić i Radanov poentirali su na startu, a posle novog pogotka Voldena, sada uz faul, bilo je 8:3 nakon nepuna četiri minuta igre. Tavares je poentirao, ali Volden odgovara trojkom za 11:5. Imala je Zvezda i +7 posle nove trojke Voldena, ali Laprovitola daje dva penala i trojku, pa je Radonjić prinuđen da zatraži tajm aut (16:14). Pogodio je Lazić trojku, Dek uzvratio, ali su crveno-beli sačuvali prednost do kraja prve deonice – 23:21. Pogodio je Kolom posle prodora, ali je O’Brajant izgubio i svoju treću loptu za pet minuta, zatim je Kolom promašio zicer, a na drugoj strani Real je poveo posle polaganja Tajusa – 27:25. Bilo je i +4, a onda je O’Brajant pogodio trojku i dva penala, pa su crveno-beli držali priključak.

Dejan Davidovac zvezda Real

Vratio se Volden, pogodio dvojku, zatim i trojku uz faul, pa je Zvezda vodila 36:32. Odgovorio je Rudi Fernandez sa dve trojke, ali crveno-beli nisu odstupali – prodor Dobrića i njegova bacanja, a onda trojka Rita na istetku napada za prednost 45:40.

Imali su crveno-beli napad za još veću prednost, izgrađena je dobra pozicija za Dobrića, ali ostalo je plus 5 za crveno-bele.

Rit je odlično otvorio drugo poluvreme na obe strane parketa – iznuđen faul Tavaresa, pa rampa na njemu, a onda i trojka za vođstvo 50:43 (prethodno je Radanov pogodio posle prodora).

Sjajno su kombinovali Radanov i Rit za novih +7, ali trojka Tejlora i zatim njegovo polaganje u kontri nakon što je Radanov izgubio loptu.

Dobrić pogađa nakon što je Radanov triput hvatao loptu i promašivao, a onda je usledio period smušenosti na obe strane – promašaji, izgubljene lopte, mada i dobre odbrane. Tajm aut pri rezultzatu 54:51 za Zvezdu.

Razmenili su Jagodić Kuridža i Dek trojke, a Zvezda je u tom periodu uglavnom išla na O’Brajanta. On je prvo pronašao Jagodića za spomenutu trojku, zatim je poentirao u igri na niskom postu, a onda bio polovično precizan sa penala – 60:56.

Smanjio je penalima Deka, a završnica treće četvrtine protekla je u znaku Dobrića. Prvo je dao trojku, a zatim i iznudio faul pri prodoru na 0,1 sekundu do kraja. Laso je dobio tehničku, Kolom pogodio bacanje, a onda i Dobrić još dva – 66:58 na kraju treće četvrtine.

Zvezda u prva dva napada nije šutnula na koš, ali je u odbrani bila sjajna, da bi Davidovac iznudio bacanja posle prodora i pogodio oba za vođstvo 68:58. Bio je to tvrd početak četvrte četvrtine, a posle još jedne dobre odbrane Lazić je pogodio u kontri za 70:58 i tajm aut Lasa.

Posle tajm auta je Tejlor pogodio trojku, a Real je zonom zbunio rivala i Davidovac je napravio faul u napadu. Real je igrao sve čvršće u odbrani, Fernandes je pogodio težak šut i Radonjić je zatražio tajm aut (70:63).

Dobrić je zatim dao važne poene na isteku napada s distance za prekid serije Reala, a na drugoj strani Kerol pogađa uprkos sjajnoj odbrani Dobrića. Rit odgovara pogotkom s distance, a na trojku Rudija pogađa Lazić levi flouter – 76:69.

Uz mnogo sreće Real poentira za -5 (Tejlor posle er-bola Kerola), na drugoj strani Zvezda ne uspeva ni da šutne na koš, a onda ni dvaput da osigura skok posle promašaja Madriđana. Lazić je na 61 sekundu do kraja faulirao Rudija, nezgodno je pao, a sudije su svirale nesportsku grešku.

Tompkins je zamenio Fernandesa i pogodio oba penala, a Kerol je promašio trojku. Volden je fauliran na 44 sekunde do kraja i dao je oba bacanja – 78:73. Posle faula Lazića Kerol je dao oba bacanja, a na drugoj strani je Kolom užasno organizovao napad i na kraju pao na parket. Isteklo je vreme za napad na devet sekundi do kraja, a na 6,3 sekundi do kraja Laprovitola je fauliran i dao je oba penala – 78:77.

Zatim je fauliran Kolom na 5,6 sekundi do kraja koji je uspeo da pogodi samo 1 bacanje – 79:77 . Real je imao napad za izjednačenje ili pobedu posle tajmauta, ali koncentrisana Zvezdina odbrana je uspela da odoli i da odnese veliku pobedu iz Madrida.