ZVEZDA RAZBILA BASKONIJU PRED PRAZNIM PIONIROM! Simultanka Lojda za prvu pobedu Obradovića i Zvezde u ovogodišnjoj Evroligi! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Crvena zvezda je deklasirala ekipu Baskonije u Beogradu pred praznim tribinama rezultatom 90-73 i tako upisala pevu pobedu u ovogodišnjoj Evroligi.

Najbolji u redovima domaćina bili su Džordan Lojd (30p, 6sk, 2as, 2 ukradene) i Marko simonović (16p, 4/5 za 3 poena)

Sjajna odbrana crveno-belih na pocetku omogucila je seriju Zvezde od 7-2. Mucili su se i jedni i drugi u napadu, iako je Zvezda imala bolje organizovane napade obično im je falila završnica. Baskonija je uspela da se vrati u narednih nekoliko minuta, pre svega preko Polonare i uspela da izjednači rezultat na 9-9. Poenterski slaba prva četvrtina primorala je i Obradovića i Ivanovića da konstantim izmenama pokušavaju da nađu raspoložene igrače.

Trojke Rita i Dobrića su bile snažan udarac za Špance u četvrtini u kojoj ni jedni ni drugi nisu mogli lako do poena i primorale Duška Ivanovića na tajm-aut pet minuta do kraja prve deonice. Nakon toga Baskonija uspeva da odgovori serijom od 5-0 nakon trojke Vildoze i jeftinih poena Henrija posle greške crveno-belih pri izvođenju lopte. Ipak Zvezda je posle dva dobra napada i poena Langstona Hola uz zvuk sirene završila prvu četvrtinu sa prednošću od 7 poena (23:16). Na početku druge četvrtine Hol je bio ,,čovek od zadatka“ i sa sjajnom asistencijom na jednoj i blokadom na drugoj strani obezbedio svoje mesto među najboljim potezima ovog kola Evrolige. Saša Obradovic je čestim izmenama svojih kombo bekova došao do rezultata u drugoj četvrtini, pošto je Volden nastavljao tamo gde bi Hol i Lojd stali i obrnuto. Lojd sa 8, Valden sa 7 i Hol sa 5 poena i 4 asistencije su predvodili crveno-bele do vođstva na poluvremenu 36-31.

Crvena zvezda - Baskonija

Drugo poluvreme je počelo isto kao i prvo- serijom Zvezde. Ovog puta serija od 8-0 posle trojke Lojda i onda tri realizovana slobodna bacanja istog igrača nakon faula na šutu iza linije 6.75 crveno-beli su ‚‚pobegli“ na 13 poena prednosti.Pronašli su šut igrači Crvene zvezde u nastavku i ubrzo se Lojdu priključio i Simonović sa tri trojke i odveo zvezdu na velikih plus 18 , sa druge strane Rokas Gidraitis je pokušavao da održi Baskoniju u igri.

Tri faula u napadu prvo Voldena zatim Davidovca i Kuridže dali su šansu Baskoniji da se vrati na jednocifreni zaostatak, ali šampion Španije se mučio u napadu i silne promašaje je kaznio Lojd jednim solo prodorom i pogotkom uz faul na minut do kraja. Jagodić Kuridža je dvokorakom uz zvuk sirene krunisao sjajnu četvrtinu Zvezde koju su domaćini dobili rezultatom 29-18 i tako otišli na plus 16 pred poslednju deonicu.

Lojd je i četvrtu deoncu nastavio gde je stao u predhodnoj i ,nakon jos jednog faula pri šutu, sa linije slobodnih bacanja dodao još 3 poena u svoj i timski index. Pretvorio je Lojd poslednju četvrtinu u solo egzibiciju i praktično sam dokrajčio šampiona Španije. Zaista impresivna statistika osim 30 poena upisao je i 6 skokova 2 asistencije i 2 ukradene lopte. A na tri minuta do kraja Zvezdin veteran Marko Simonović je pogodio još jednu trojku svoju četvrtu iz pet pokušaja i podsetio na sjajne šuterske dane iz prvog mandata. Rokas Gedraitis je pri kraju ušao u mini seriju ali to nije uticalo na konačni rezultat 90-73 za beogradske crveno- bele. Zvezda je odigrala sjajan meč večeras, pre svega u fazi odbrane a zatim se iz toga rodio i mnogo rasterećeniji napad. Ekipa Saše Obradovića je upisala svoju prvu pobedu u ovogodišnjoj Evroligi. Odličan šut za 3 13 od 24 čak 54% i gotovo savršeni skor sa linije slobodnih bacanja 17/18. Zvezda u sledećem kolu dočekuje ekipu Žalgirisa.