ZVEZDA POBEDILA VALENSIJU I SUDIJE: Lojd zatrpao koš bivšeg tima i prekinuo Zvezdin niz poraza! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Valensije rezultatom 76-73 u okviru 15. kola Evrolige. Ekipa Saše Obradovića je i pored nekoliko diskutabilnih odluka sudija kada se meč lomio uspela da savlada Špance i prekine niz od 5 uzastopnih poraza u Evroligi.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Džordan Lojd sa 20 poena i O Brajant sa 15 dok su u kod gostiju Prepelić i Laberi upisali po 15 poena.

Zvezda ima skor 5-10, a Valensija je na devet pobeda i šest poraza.

U sledećem kolu narednog utorka crveno-beli gostuju Zenitu, dok Valensija dan kasnije dočekuje Himki.

Na startu meča obe ekipe su promašivale trojke, za Zvezdu su posle prodora pogađali Uskoković i Simonović, a prvu trojku na meču pogodio je Laberi – 7:4 za goste.

Uzvratio je Lojd trojkom, a u igru su ušli O’Brajant i Volden, posle čijeg prodora je bilo 9:9 na prvom televizijskom tajm autu.

Pogodili su O’Brajant i Jagodić Kuridža pre toga, ali Laberi je bio nezaustavljiv i spolja i unutra – dao je trojku, a zatim se na isti način nadovezao Prepelič za prednost 18:14 svog tima.

Dvaput je Zvezda prodala akciju za lake poene Davidovca, čijim poenima se i završio prvi period – 22:20 za Valensiju.

Početak drugog perioda protekao je u znaku Voldena, koji je pogodio dva penala, zatim je ukrao loptu i zakucao, a ubrzo je posle trojke Lojda bilo 29:24 za crveno-bele. Lepo se zagradio Kuzmić i pogodio za +7, zatim je Lojd dao trojku u kontri, ali je istovremeno sviran faul u napadu Ritu.

Ipak, na drugoj strani Vilijams promašuje oba penala, a Lojd dobro utrčava na zonu rivala i pogađa za 33:24 i tajm aut Ponsarnaua.

Uzratila je Valensija sa četiri poena, propustila priliku i da se dodatno približi, a onda pogađa prvo Kuzmić, zatim i O’Brajant u kontri – 37:28.

Prepelič je u tom intervalu ubacio dve od svoje tri trojke u prvom poluvremenu, ali je Zvezda svaki put imala odgovor, poslednji put preko O’Brajanta – 45:36 na poluvremenu.

Počelo je drugo poluvreme trojkom Lojda, uzvratila je Valensija sa četiri poena, ali onda Kuzmić rešava pod košem za 50:40. Potom su obe ekipe promašile neke otvorene šuteve, ali gosti smanjuju na 50:44 i Obradović traži tajm aut.

O’Brajant je dvaput posle tajm auta poentirao na individualni kvalitet (šut s distance i igra leđima), ali Valensija je igrala jaču odbranu, Zvezdi je malo toga prolazilo u napadu, a na drugoj strani je Hermanson pogodio trojku, da bi posle 2+1 Tobija bilo samo 55:54 za domaćina.

Dao je koš O’Brajant posle pika sa Lojdom, ali Laberi daje trojku na isteku vremena u trećoj četvrtini – 57:57.

Rit i Puerto su razmenili trojke na startu poslednjeg perioda, zatim je Rit zakucao, pa napravio propust u odbrani, da bi Jagodić-Kuridža pogodio trojku za 65:62 na asistenciju Uskokovića.

Odbranila je Zvezda napad, a onda na presing na svojoj polovini izgubila loptu i primila 2+1 Vilijamsa. Nova izgubljena lopta, ovoga puta na izbacivanju iz auta, a Puerto daje bacanja za vođstvo Valensije, prvo od starta druge četvrtine – 67:65.

Pogađa Lojd za dva, na drugoj strani Dubljević promašuje oba penala, ali Volden gubi loptu na izvođenju. Odbranila se opet Zvezda, tačnije Lazić je ukrao loptu, a Lojd iz igre jedan na jedan daje trojku za 70:67.

Imala je Zvezda napad da se dodatno odlepi, ali O’Brajant promašuje šut sa jedne noge, a na drugoj strani Volden šalje Dubljevića na penale na 3:41 do kraja.

Pogodio je samo jedno, na drugoj strani je Lojd bio precizan za dva, ali je Dubljević potom rutinski rešio O’Brajanta na niskom postu. Izašla je lopta pri Lojdovoj trojci, a Kalinić je pogodio jedan od dva penala – 72:71 na nešto više od dva minuta do kraja.

Lojd pogađa iz jako teške pozicije za dva, a onda je Dubljević napravio faul u napadu nepravilno postavivši blok na 1:41 do kraja. O’Brajant u narednom napadu nije uspeo da ugura Kalinića, dao je vruć krompir Davidovcu, koji pogađa takođe iz vrlo teške pozicije – 76:71.