Zvezda paklenom odbranom i rafalnom paljbom Berona srušila ekipu Zenita u Kazanju!

Obavezno pročitajte

U 16. kolu Evrolige u meču koji je održan u Kazanju, ekipa Crvene zvezde uspela je da pobedi  ekipu Zenita rezultatom 65-58.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Beron sa 26 poena, pratio ga je Lorenzo Braun sa 18, u ekipi Zenita najefikasniji Holins sa 14 i Tomas sa 11 poena.

Zvezda je dobila prvu četvrtinu 20-16 na krilima sjajnog Bilija Berona koji je postigao čak deset poena u prvoj deonici.

Druga četvrtina je počela serijom Zenita od 6-0 u samo pedeset sekundi igre. Lošom organizacijom napada Zvezde bez Lorenza Brauna, koji je izašao iz igre da odmori, Zenit je povecao seriju na cak 13-0 za vodjstvo domaćina od 29 prema 20. Trener Zvezde Dragan Šakota je bio primoran da vrati u igru Brauna umesto Filipa Čovića, uskoro je usao i Bili Beron koji je nastavio da ,,rešeta“ i tako uspeo da smanji zaostatak svoga tima. Sjajni pogodak uz zvuk sirene Lorenza Brauna označio je kraj prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 40-37 za domacine.

U trećoj četvrtini glavnu ulogu su imale sudije, puno faulova i na jednoj i na drugoj strani, par spornih odluka je rezultiralo prilično lošom košarkom za gledaoce. U nastavku sjajna odbrana Zvezde i napadačka klinika Bilija Berona doprineli su da zvezda ipak preokrene rezultat u svoju korist i završi treću četvrtinu sa četiri poena prednosti.

U četvrtoj deonici obe ekipe su igrale čvrstu odbranu i rezultat toga je bio mali broj poena. Još jedna kontraverzna odluka sudija desila se kada nisu na 4 minuta do kraja svirali faul nad Davidovcem koji je u prodoru dobio udarac od Koltona Ajversona i morao da napusti igru zbog povrede lica. Zatim se dogodio mozda i ključan momenat na meču kada je posle napadačkih muka obe ekipe Džejms Gist pogodio uz prekršaj i odveo ekipu na 6 poena prednosti na dva minuta do kraja. Sjajna trojka Bilija Berona na dvadeset sekundi do kraja postavila je i konačan rezultat 65:58 za tim iz Beograda i označila sedmu pobedu beogradskog  tima u Evroligi ove sezone.

Zvezda sa ovom pobedom dolazi na 10. mesto na tabeli sa skorom 7-9. U sledećem kolu crveno-beli u Areni dočekuju Dejana Radonjića i ekipu Bajerna.