ZVEZDA OSTALA BEZ GASA: Žalgiris slavio u tvrdoj utakmici u Pioniru! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene Zvezde izgubili su od ekipe Žalgirisa u hali Aleksandar Nikolić rezultatom 69-75 u okviru trećeg kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Lojd sa 19 poena, 5sk dok su goste predvodili Lekavičijus sa 16 i Lovernj sa 12 poena, 8sk.

Prva četvrtina je počela dobro za crveno-bele koji su se odvojili na +7 nq samom početku, međutim Žalgiris se vratio serijom od 5-0. Posle toga do kraja četvrtine dva kluba su se smenjivala u vođstvu, raspoloženi su bili Lojd i Hol kod Zvezde dok je kod gostiju Lekavičijus bio najzapaženiji svojim prodorima u reket crveno-belih.

I u drugom periodu je vladala rezultatska klackalica bili su napadački raspoloženi i jedni i drugi. Žofri Lovernj je svojim ulaskom na parket doneo veliku energiju ekipi Žalgirisa i sa brzih pet poena i nekoliko skokova u napadu uspeo da poremeti ritam domaćih, koji su ušli u kontra ritam i nisu mogli nikako da dođu do poena. Žalgiris je mogao i ozbiljnije da se odvoji u tim trenucima ali ni gostima nisu cvetale ruže u napadu tako da je Zvezda na poluvreme otišla sa ,,samo“ 6 poena zaostatka.

Ono što je bilo nesvakidašnje kod prvog poluvremena jeste što su igrači Žalgirisa uglavnom u reketu dolazili do poena dok je Zvezda baš taj segment igre potpuno neutralisala u prošlom kolu protiv Baskonije. Posle pauze ekipa Saše Obradovića je zaigrala znatno čvršće i gosti nisu mogli da dođu do lakih poena. Dok je napad predvodio Davidovac koji je u prvih 2 minuta drugog poluvremena postigao čak 8 poena i obezbedio Zvezdi minimalnu prednost. U nastavku se probudio i Žalgiris preko Hejsa i Lovernja, ali i Davidovac je nastavio svoj niz i postao najefikasniji igrač crveno-belih sa 11 poena a da pritom nije uzeo šut u prvom poluvremenu. Ušli su i jedni i drugi u razmenu poena na polovini treće deonice od kojih su najatraktivniji došli brutalnim zakucavanjem Lojda.

Zatim izlaskom Lojda iz igre usledio je opet period u kojem su crveno-beli imali probleme u napadu, što su gosti iz Kaunasa uspeli da iskoriste i da četvrtinu u kojoj je Zvezda pretila da se odlepi ipak završe sa dva poena prednosti 60- 62.

Ni u četvrtoj deonici ekipa Saše Obradovića nije nikako mogla da dođe do poena. Isključivo je odbrana Zvezde sprečavala da gosti ne odu na ozbiljniju razliku. Na 4 minuta do kraja rezultat u četvrtini je bio 7-2 za Žalgiris, poeni u ovim trenucima su bili zlata vredni. Na tri minuta do kraja su crveno-beli preko prodora Lojda konačno došli do dugo išćekivanih poena i smanjili vođstvo gostiju na 5 poena. Da bi zatim prvo Volden sa polovičnim učinkom sa penala pa i Hol pogotkom sa poludistance doveli Zvezdu na samo 2 poena zaostatka na 1:44 do kraja. Dobra odbrana Zvezde je dovela crveno-bele u priliku da izjednače ili povedu u sledećem napadu ali je Hol bio neprecizan sa poludistance a zatim i na drugoj strani napravio faul nad Lekavičijusom koji je realizovao važna slobodna bacanja za +4 Žalgirisa na 40 sekundi do kraja. Još jedan loš Zvezdin napad zapečatio je utakmicu u kojoj crveno beli nisu uspeli da opravdaju ulogu favorita.

Konačan rezultat 69-75. Već u petak ekipa Saše Obradovića ide na gostovanje Asvelu u okviru trećeg kola Evrolige.