Zvezda lako sa Igokeom za teću poziciju u ABA ligi! Vratio se važan igrač u redove crveno-belih! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Vezala je Crvena zvezda tri poraza na poslednje četiri utakmice, ali je večeras na gostovanju Igokei uspela da se vrati u dobar ritam – 94:79. Pobeda koja je potvrdila da Zvezda igra u solidnoj formi, ali i koja je, što je mnogo važnije, dovela Zvezdu na treće mesto na tabeli ABA lige gde je sada usamljena sa 11 pobeda, odmah iza Partizana (14) i Budućnosti (13). Cedevita, Mornar i Primorska su na 10 pobeda. Utisak je da je Zvezda prošla kroz Laktaše lakše nego što se očekivalo.

Biće to zanimljiva trka do samog kraja…

Važna vest za crveno-bele je što se Stratos Perperoglu vratio na parket posle dva meseca odsustva. Bio je u timu protiv Barselone i Cibone, ali nije zaigrao. Večeras jeste, tako da je to odlična stvar za ekipu Dragana Šakote

Najefikasniji u večerašnjoj pobedi Zvezde bili su Džejms Gist (17p), Bili Beron (14p), Vladimir Štimac (14p), Kevin Panter (13p) i Lorenzo Braun (14p). Svi su bili dvocifreni.

Zvezda je na ovoj utakmici u Laktašima igrala bez Jagodića Kuridže, Filipa Čovića, Branka Lazića. Želeo je najviše tim Dragana Šakote da dobije, poboljša situaciju na tabeli ABA lige, ali i da na neki način materijalizuje dobru igru sa gostovanja Barseloni.

Možemo da kažemo da je Crvena zvezda odigrala jako dobro prvo poluvreme u kom je dala 48 poena. Bili Beron je prednjačio sa 11 datih poena, a pratio ga je Panter, kao i Štimac.

Imao je tim Dragana Šakote dosta raspoloženih igrača, mnogi su dali doprinos, a šut za tri poena je odlično služio ekipu iz Beograda pa je posle 20 minuta Zvezda imala 8/17 u šutu van linije 6,75.

Igokea je vraćala najviše zahvaljujući Lešiću i Vonu, a trojkom Vulića o tablu u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Igokea je na veliku pauzu otišla sa zaostatkom od 11 poena.

Dobrom igrom Lorenza Brauna Zvezda je tokom treće četvrtine uspevala da se održi u prednosti, da čak i poveća razliku i da sa 15 poena razlike uđe u poslednjih deset minuta utakmice. Na startu četvrte deonice Zvezda je dodatno povisila rezultat i Igokea više nije imala šansu da se vrati.

Zvezda je uspešno odradila ovo gostovanje.