ZVEZDA DEKLASIRALA FMP! Crveno-beli pogodili 20 trojki i prekinuli niz od 4 uzastopna poraza! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su devetu pobedu u ABA ligi, uz jedan poraz, pošto su savladali FMP u Železniku sa 111:75. Sa druge strane, Panteri imaju skor 2-6.

Počeo je FMP dobro, na krilima Popovića je poveo 11:4, ali je Zvezda brzo uhvatila priključak, da bi posle poena Dobrića prvi put stekla dvocifrenu prednost (23:12).

Već tada je meč praktično rešen, na poluvremenu je bilo +23 (61:38) uz neverovatni šut za tri poena 11-15 (Lazić 4-4).

Drugo poluvreme bilo je samo formalnost, a na kraju su crveno-beli šutirali za tri 20-29. Džoni O’Brajant nije bio u timu, a najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 21 poenom (7-8 iz igre), Marko Simonović ubacio je 19 poena (6-7 iz igre, 4sk), a Branko Lazić 15 (4-5 za tri).

žordan Lojd je dao 12 poena za 16 minuta u igri, a Aleksa Uskoković imao je 10 poena (3-4 iz igre) i 10 asistencija. Šansu je dobio i Boriša Simanić, koji je upisao 3 poena (1-3 iz igre) za 14 minuta.

Domaći su igrali bez Filipa Čovića, a najefikasniji je bio Stefan Lazarević sa 17 poena (7-14 iz igre, 4ast). Sava Lešić i Ognjen Čarapić postigli su po 12 poena, a Marko Pecarski ubacio je 13.

Crveno-bele sada čeka dupli program u Evroligi, u Beograd dolaze Alba i Valensija, pa sledi okršaj sa Cedevitom Olimpijom takođe kod kuće. FMP gostuje Mornaru u Baru naredne sedmice.