TRADICIJA SE NASTAVLJA: Sjajna timska igra za novu pobedu Zvezde u Milanu! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Crvena Zvezda je savladala ekipu Armanija u Milanu u okviru devetog kola Evrolige rezultatom 87-79 i tako nastavila niz od 5 uzastpnih pobeda protiv Milaneza.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Džordan lojd sa 17 poena, 5as i Kori Voldensa 15 poena, dok se kod domaćina istakao Vladimir Micov sa 13 postignutih poena.

Startna petorka Crvene zvezde je izgledala nešto drugačije u odnosu na prethodne utakmice pošto su Davidovac i Teri počeli utakmicu umesto Lazića i Kuzmića.

Na samom početku se igrala vrlo brza i atraktivna košarka, tome u prilog ide i da je prvi faul na utakmici načinjen nakon više od 4 minuta igre. Lengston Hol je nešto lošije započeo meč sa nekoliko loših rešenja u napadu i 2 brza faula i Obradović je bio primoran da uvede svog drugog kombo beka u vidu Voldena. Ušao je i Džoni O’Brajant koji je odmah postigao brzih 5 poena prvo šutem sa poludistance a zatim i trojkom posle asistencije Valdena. Armani je imao odgovor na drugoj strani pre svega sa linije slobodnih bacanja, što govori o Zvezdinoj čvršćoj odbrani na startu. Posle prve deonice Armani je imao vođstvo 23-18.

Zvezda je na isti način započela drugu kao i prvu četvrtinu- poenima Terija nakon ofanzivnog skoka. Zvezda je početkom druge deonice ušla u problem sa faulovima pošto su čak petorica igrača crveno-belih imali po 2 faula. Zvezda je došla do vođstba na 6 i po minuta do kraja posle fenomenalnog prodora Lojda koji je pogodio uz faul Hajnsa. Domaćin je svo vreme vodio pre svega uspomoć raspoloženog Micova dok Zvezda nije dozvoljavala Armaniju da ode na ozbiljniju razliku.

Raspoložen je bio i Tejlor Ročesti na ovoj utakmici koji je trojkom na nešto manje od 2 minuta do kraja doneo izjednačenje svojoj ekipi 43-43. Zvezda je u nastavku uspela da dođe i do vođstva posle polu- horoka Dejana Davidovca, da bi na drugoj strani Hajns napravio faul u napadu, svoj treći i obezbedio crveno-belima poslednji napad u prvom poluvremenu. Valden je trojkom u poslednjoj sekundi zaokružio sjajnu drugu četvrtinu za beogradski tim u kojoj su postigli čak 30 poena.

Poluvreme Armani – Crvena zvezda 44-48.

Zvezda je bolje otvorila drugo poluvreme i strpljivim napadima uspevala da dođe do lake realizacije. Armani nije lako dolazio do poena i šutevi do kojih su dolazili su bili veoma teški. Majkl Rol je pogodio par takvih teških šuteva i uspeo da vrati domaćina u utakmicu. Poslednja dva minuta druge deonice smo gledali šutersku kliniku i jednih i drugih u kojoj su crveno-beli imali nešto više sreće i posle ludog šuta Lojda sa jedne noge uz zvuk sirene otišli na 6 poena prednosti pred poslednju deonicu.

Četvrtu četvrtinu je otvorio Rodrigez trojkom za Milaneze i nagovestio ,,buđenje“ u nastavku. ,,Epizodisti“ u redovima crveno-belih su imali veoma veliki doprinos na večerašnjoj utakmici, to je bio slučaj i sa Markom Simonovićem koji je imao nekoliko dobrih minuta na parketu i postigao veoma bitnu trojku da odvede Zvezdu na +7. Na nešto manje od 7 minuta do kraja posle faul- koša Voldena Obradovićeva ekipa je otišla na 10 poena razlike, da bi se Armani serijom od 5-0 vratio u meč. Kad je bilo teško lopta je išla u ruke Džordanu Lojdu koji je individualnim kvalitetom terorisao odbranu Armanija.

Zvezda- armani Milan

Kako se utakmica privodila kraju mogla se primetiti nervoza kod domaćih igrača. Nisu kontrolisali Zvezdin ofanzivni skok koji je možda bio i presudan, a u napadu nisu uspevali da dođu do otvorenih šuteva a ni do linije slobodnih bacanja kao u prvom delu igre. Ipak na 1:40 do kraja nakon izgubljene lopte O’Brajanta, Rol je trojkom smanjuje prednost gostiju na 6 poena. Onda su usledila dva veoma pametna poteza x faktora na večerašnjoj utakmici Korija Voldena koji je u dva uzastopna napada uspeo da iznudi faul za slobodnja bacanja i privede utakmicu kraju.

Zvezda sada ima učinak 4-5 i nalazi se na 9. poziciji na tabeli.

U sledećem kolu ekipa Saše Obradovića putuje u Španiju gde će igrati protiv ekipe Barselone.