TADIĆ DEMANTOVAO KORONU PA DONEO POBEDU AJAKSU: Srbin u životnoj formi pred škotsku!

Obavezno pročitajte

Fudbaler Ajaksa Dušan Tadić zadovoljan je pobedom nad Midtjelendom u trećem kolu Lige šampiona i kaže da ga je situacija sa koronavirusom dodatno motivisala da pruži dobru partiju.

Do par sati pre utakmice nije se znalo da li će Dušan Tadić dobiti dozvolu da igra meč, zbog činjenice da je preležao na početku sezone koronavirus. Danci su na kraju dali zeleno svetlo, a plejmejker Ajaksa i reprezentacije Srbije im je to vratio majstorijama na terenu. Prvo je na samom startu meča promešao nekoliko igrača Mitjilenda, pre nego što je uposlio Antonija koji je rutinski savladao Andersena za 1:0 već u prvom minutu. Na 2:0 povisio je upravo Tadić u 13. minutu. Dosuđen je indirekt za goste na nekih šest, sedam metara od gola. Kvinsi Promes je samo dotakao loptu, a onda je reprezentativac Srbije kroz šumu igrača proturio loptu tako da je ona prošla do markiranog golmana Andersena, iznenadila ga i o njega skrenula do mreže.

Vrlo brzo je domaćin odgovorio pošto je Drejer u 18. minutu postigao gol i smanjio na 2:1. Međutim, Danci nisu uspeli da na kraju izvuku makar i bod, a Ajaks je mogao i ubeedljivije da slavi pošto je u 65. minutu Antoni postigao i drugi gol, posle sjajnog dodavanja Tadiča, ali je VAR ustanovio da je napadač bio u ofsajdu i gol je poništen. Ipak, ostalo je 2:1 za Ajaks, koji se na drugom mestu izjednačio sa Atalantom, ali je ispred nje zbog bolje gol razlike. Mitjilend ostaje na začelju bez bodova i po svemu sudeći neče dočekati proleće u Evropi, čak ne ni u Ligi Evrope.

U četiri popodne sam saznao da ću igrati večeras. Sve to je bila dodatna motivacija za mene. Profesionalci smo i moramo uvek da budemo spremni„, rekao je srpski plejmejker, koji je golom i asistencijom predvodio Kopljanike do trijumfa (2:1).

Ajaks je ostvario prvu pobedu u ovoj sezoni Lige šampiona, posle poraza od Liverpula i remija sa Atalantom.

Bio je težak meč, sličan onom sa Atalantom. Završilo se dobro, ali analiziraćemo da bi bilo još bolje. Tri boda su najvažnija„, zaključio je Tadić.

Amsterdamersi su drugi u grupi D sa četiri boda. U sledećem kolu čekaju Mitjelend kod kuće.