SRBIJA NA KORAK OD EVROPSKOG PRVENTSTVA! Orlovi nadigrali Halanda i družinu! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je reprezentaciju Norveške u Oslu rezultatom 2-1 posle produžetaka i tako se plasirala u finale plej-ofa za Evropsko prvenstvo 2020 godine u kojem će ih čekati reprezenzacija Škotske koja je bila bolja od Izraela posle izvođenja penala.

Orlove je na korak do plasmana na EURO posle 20 godina doveo Sergej Milinković-Savić, strelac oba pogotka.

Drugi, odlučujući, vezista Lacija dao je u 102. minutu za veliki trijumf srpskog tima, koji će odlazak na EP tražiti protiv Škotske u Beogradu 12. novembra.

Krenuo je Sergej na klupi utakmicu na Uleval stadionu, čekao je selektor Ljubiša Tumbaković pravi trenutak da ga ubaci u igru i – pogodio!

U 80. minutu je visoki vezista utrčao na teren umesto do tada sjajnog Filipa Đuričića i u nastavku bio pravi džoker.

Norveška - Srbija

Već u prvom kontaktu za loptom, dva minuta kasnije, Milinković-Savić doveo je Srbiju do prednosti.

Dušan Tadić je izveo slobodan udarac na drugu stativu, Aleksandar Mitrović vratio loptu do Sergeja, koji je pogodio praznu mrežu za prvenac u državnom timu.

Delovalo je tada da će Orlovi slaviti posle 90 minuta, ali je jedna loša postavka u defanzivi kažnjena izjednačujućim pogotkom domaćina u 88.

Matijas Norman se dugo nameštao oko šesnaesterca, srpski igrači zakasnili da izađu u blok, i na kraju je norveški vezista pogodio dalji ugao i odveo meč u produžetke.

amo je Srbija, ipak, nastavila sa boljom igrom i stvarala šanse. Uvertira odlučujućem pogotku bila je pogođena stativa Darka Lazovića.

A onda, prava majstorija Milinković-Savića!

Još jedan u nizu napada išao je preko neumornog Lazovića. Tadić je u nastavku akcije pronašao Sergeja na drugoj stativi, a ovaj hladnokrvno izveo majstorski lob udarac za zasluženu pobedu Srbije, koja je u Oslu prikazala jednu od najboljih partija poslednjih godina.