SENZACIJA: Srbija na startu kvalifikacija pobedila olimpijskog vicešampiona!

Obavezno pročitajte

Rukometna reprezentacija Srbije na startu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2022. pobedila je u Zrenjaninu selekiju Francuske rezultatom – 27:24 (14:11).

Iako oslabljeni neigranjem nekolicine važnih igrača, ekipa Tonija Đerone je na debiju novog selektora odigrala iznad svih očekivanja i savladala aktuelnog olimpijskog vicešampiona koji je u završnoj fazi priprema za Svetski šampionat koji počinje 13. januara u Egiptu.

Isti rivali sastaće se 9. januara u Kreteju, a u grupi 1 su još selekcije Grčke i Belgije.

Plasman na kontinentalno prvenstvo obezbediće po dve najbolje ekipe iz svake od osam grupa i četiri najbolje drugoplasirane selekcije.

Francuzi su do sredine prvog poluvremena imali gol prednosti, ali srpski tim je odlično odigrao završnicu i serijom 4:1 na odmor je otišao sa plus 3 – 14:11.

Srbija je u nastavku utakmice sve vreme kontrolilasa dešavanja na terenu, odbrana predvođenja golmanom Dejanom Milosavljevim je funkcionisala izuzetno dobro, napad je bio raznovrstan i domaća ekipa je došla do velikih pet pogodaka prednosti – 25:20.

Gosti su u poslednjem minutu uspeli da se vrate (26:24), ali više nije bilo vremena i veliko slavlje izabranika Tonija Đerone moglo je da počne.

Najefikasniji u domaćem timu bili su pivotmeni Mijailo Marsenić i Lazar Kukić sa po šest golova, četiri je dodao Petar Đorđić, tri Miloš Obrović, po dva Bogdan Radivojević i Jovica Nikolić, a po jedan Stevan Sretenović, Stefan Dodić, Aleksa Kolaković i sjajni golman Milosavljev.

U redovima najtrofejnije reprezentacije na svetu Kentin Mae je upisao šest, Luk Abalo, dok su Timoti N’gusan i Malevin Ričardson zabeležili po tri.