RASPAD ZVEZDE NA KRAJU ZA 5. UZASTOPNI PORAZ: Crveno-beli od +14 do debakla u produžetku!

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su peti uzastopni poraz u Evroligi, pošto je u Beogradu posle produžetka bolja bila Alba sa 90:84.

Početkom poslednjeg perioda posle dve uzastopne trojke Lojda Zvezda je imala prednost od +14 (64:50), ali je Albi proradio šut, dok je domaćin igrao nedopustivo lošu odbranu i na liniji za tri poena, kasnije i u reketu.

Vratila se Alba i povela, ali imala je ipak Zvezda +4 u završnici zahvaljujući Lojdu (76:72). Međutim, Lojd je tada naivno ispao u odbrani, a loše građenje (ne prvo u poslednjem periodu) koštalo je crveno-bele skupo u završnici jer je na 1,3 sekunde do kraja fauliran Sikma. Pogodio je oba, na drugoj strani je posle tajm auta Volden pogodio trojku, ali je očigledno zakasnio.

Zvezda u produžetku nije imala nikakve šanse, nastavljeni su problemi sa organizacijom napada, a do trenutka kada je meč prelomljen crveno-beli su jedine poene dali preko Lojda, i to trojkom iz velike udaljenosti.

Džordan Lojd prve poene dao je tek u trećoj četvrtini, ali je meč završio sa 21 poenom (3-5 za dva, 4-8 za tri) i po 2 skoka i asistencije. Ognjen Dobrić imao je 13 poena (4-8 iz igre), a Džoni O‘Brajant imao je 12 (4-10 iz igre), uz 9 skokova, 4 asistencije, ali i 5 izgubljenih lopti i ponovo neke sumnjive odluke na obe strane parketa.

Kori Volden imao je 9 poena, ali uz šut iz igre 2-10, uz 3 skoka i 5 asistencija, ali ponovo je jasno da je organizacija napada najveći Zvezdin problem, što je Alba presingom obilato eksploatisala. Uprkos tome, svoje minute odlično je iskoristio Aleksa Uskoković sa 8 poena (3-4 iz igre za 17 min) i 3 asistencije, a Boriša Simanić igrao je 10 minuta i dao je 3 poena (1-1 iz igre), uz 2 skoka i asistenciju.

Kod Berlinaca je najbolji bio Maodo Lo sa 21 poenom (4-6 za dva, 4-7 za tri) i 6 asistencija, Pejton Siva dao je 19 poena (5-10 iz igre, 6ast), dok je Johanes Timan upisao 13 poena i 4 skoka.Crveno-beli imaju skor od četiri pobede i deset poraza, dok je tim iz Berlina na šest trijumfa i sedam poraza.

U sledećem kolu Zvezda u petak od 19 sati dočekuju Valensiju, a Alba dan ranije gostuje Panatinaikosu.