PRVI PORAZ OBRADOVIĆEVE ZVEZDE U ABA LIGI! Budućnost slavila u pioniru za 6-0!

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su prvi poraz u ABA ligi ove sezone, pošto su izgubili od Budućnosti u Pioniru sa 67:65. Budućnost je jedini neporaženi tim u Jadranskoj ligi sa 6-0, a Zvezda ima 8-1.

Volden je pogodio dva bacanja za 2 na 27 sekundi do kraja, a posle tajm auta Budućnosti domaći tim bira da ne pravi faul uprkos tome što je razlika između dva sata bila jako mala. Pokušali su crveno-beli da ukradu loptu, nisu uspeli, gosti su cedili vreme, Ivanović je na kraju promašio trojku, a Davidovcu je jedino ostalo da pokuša sa tri četvrtine terena, bezuspešno.

U prvom poluvremenu blistao je Ivanović, koji je ubacio čak 20 poena (7-8 iz igre) i bio je najzaslužniji za vođstvo Podgoričana 44:39 na poluvremenu.

Zvezde Budućnost

Posle 2+1 Edžima imala je Budućnost i osam poena viška sredinom trećeg perioda, ali Volden i Davidovac trojkama vraćaju crveno-bele u igru u izuzetno tvrdoj utakmici sa mnogo grešaka.

Posle duge dvojke Lojda uz faul iz vrlo teške pozicije Zvezda je nakratko stigla do prednosti (58:56), ali grešili su Volden i pogotovo O’Brajant, pa i Lojd, posle čije je greške Kobs dobio lako polaganje za vođstvo 63:60 i tajm aut Obradovića na nešto više od pet minuta do kraja.

Teri je promašio dva bacanja, Lojd i Volden otvorene trojke, kao i Jagodić-Kuridža posle igre leđima, da bi na drugoj strani Popović pogodio iz step-beka na malo više od tri minuta do kraja.

Davidovac je pogodio oba penala, a na drugoj strani je O’Brajant napravio bespotreban faul kada je njegov tim već odigrao dobru odbranu.

Propustila je Budućnost šansu da ranije prelomi meč, ni Zvezda ništa nije mogla da pogodi, a na kraju je u već opisanoj završnici podgorički tim stigao do trijumfa.

U sledećem kolu crveno-beli gostuju FMP Železniku 12. decembra, dok Budućnost dan kasnije dočekuje Mornar.