11.3 C
Belgrade
četvrtak, 28 oktobra, 2021

PRVI PORAZ LIVERPULA U SEZONI: Votford prekinuo nepobedivu seriju ,,Redsa“! (VIDEO)

NAJČITANIJE

Fudbaleri Liverpula doživeli su prvi poraz u sezoni u Premijer ligi, posle 28 kola, pošto je bolji od njih bio Votford ubedljivim rezultatom 3:0.

Crveni su bili na pragu da nadmaše Mančester Siti i postave novi rekord takmičenja po broju uzastopnih pobeda (19), ali umesto toga doživeli su pravi debakl na Vikiridž roudu.

I to od ekipe iz zone ispadanja!

Tim porazom, prekinut je fantastičan niz nepobedivosti Redsa u Premijer ligi, koji je iznosio 44 meča, i ujedno su okončane nade da bi ekipa Jirgena Klopa mogla da ponovi dostignuće čuvene generacije Arsenala, te sezonu okonča neporažena.

Ipak, bez obzira na sve, klub sa Enfilda ostaje ubedljivo prvi na tabeli sa 22 boda više od drugoplasiranog Sitija, koji ima utakmicu manje, i gotovo da nema dileme da će osvojiti 30 godina čekanu titulu.

Izuzetno loše je Liverpul delovao u Votfordu, možda je odigrao i najgoru utakmicu u sezoni, uprkos konstantnoj terenskoj inicijativi.

Daleko je šampion Evrope bio od svog nivoa, uputio je samo jedan šut u okvir gola protivnika, pa se može reći da je ishod više nego zaslužen.

Stršljenovi su strpljivo čekali svoju šansu i dočekali je u drugom poluvremenu u razmaku od svega 18 minuta.

Najveće zasluge za to idu mladom napadaču Ismaili Saru, koji je zabeležio dva gola i asistenciju.

Najpre je 22-godišnji Senegalac doveo ekipu Najdžela Pirsona u vođstvo u 54. minutu, kad je iskoristio asistenciju Abdulajea Dukurea, da bi već u 60. povisio rezultat posle sjajnog bega i rutinske egzekucije.

Ako je i tad postojao promil šanse da bi Redsi mogli da se izvuku, sve nade za gostujuće navijače ugašene su u 72. minutu.

Trent Aleksander-Arnold je poslao pogrešan pas unazad, što je Sar iskoristio i proigrao Dinija, a iskusnom Englezu nije bilo teško da pošalje loptu iza leđa istrčalog Alisona.

Klopov tim za tri dana čeka duel FA kupa protiv Čelsija, a pre revanša osmine finala Lige šampiona protiv Atletika i duel sa Bornmutom u PL.

Votford, koji je sad 17. na tabeli sa 27 bodova, u narednoj utakmici gostuje Kristal Palasu.