PONOVO BROJ 1! Đoković posle sjajnog preokreta pobedio Tima u finalu za osmu titulu na AO!

Obavezno pročitajte

Novak Đoković je ponovo prvi teniser sveta nakon što je osvojio svoju 8. titulu na Australijan openu pobedivši posle preokreta Austrijanca Dominika Tima sa 3:2 (6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4)

Prvi set Đoković je osvojio rezultatom 6-4 nakon 54 minuta igre. Rano u prvom setu je Novak napravio brejk i poveo sa 4-1 ali je zatim Tim osvojio 3 uzastopna gema i vratio meč u egal. Ipak pri rezultatu 5-4 za Đokovića, Srbin uspeva da oduzme servis Austrijancu i osvoji prvi set.

U drugom setu relativno brzo Tim je stigao do brejka prednosti, da bi Đoković prvo uzvratio brejk i izjednačio na 4-4, a zatim i ponovo izgubio servis gem, što je Austrijanac iskoristio i osvojio drugi set 6-4.

Posle drugog seta situacija na terenu se sasvim preokrenula i sav momentum je bio na strani Austrijanca, koji je igrao fantastično i na samom pocetku seta sa dva osvojena brejka vodio sa 3-0. Imao je Novak šansu u gotovo svakom servis gemu Tima, ali Austrijanac je svaki put nalazio način da se vrati i ne dozvoli brejk. 6-2 je bio konačan rezultat trećeg seta kojim je Austrijanac poveo sa 2-1 u setovima.

U narednom setu Novak je uspeo ponovo da uspostavi svoju igru i konačno oduzme brejk Austrijnacu. Srbin je uspeo da odbrani brejk prednosti i izjednači na 2-2 u setovima.

U petom i odlučujućem meču Novak je brzo došao do brejka i poveo sa 3-1. Đoković se sjajno kretao na terenu i potpuno preokrenuo tok meča u svoju korist, igrao je potpuno drugačiji tenis od onog koji smo gledali u drugom i trećem setu. Održao je Novak brejk prednosti do kraja seta i domogao se nove pobede u finalu i nove titule šampiona Australijan opena.

Đoković se posle ove pobede vraća na prvo mesto na ATP listi sa 9720 bodova 325 više od Rafaela Nadala. Ovo je osma Novakova titula na Australijan openu od osam odigranih finala. Ovo je takodje 17. grend slem titula za Novaka.