POBEDA ZVEZDE ZA KRAJ SJAJNE POLUSEZONE! Milunović glavom doneo crveno-belima pobedu pred pauzu! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Crvene zvezde u 19. kolu Superlige Srbije pobedili su Metalac u Gornjem Milanovcu rezulatom 1:0 u poslednjem meču u 2020. Prvenstvo se nastavlja 6. feburuara sledeće godine.

Fudbaleri Zvezdei su sedmim uzastopnim trijumfom u prvenstvu zadržali devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, koji je ranije danas u Humskoj savladao Mladost iz Lučana 4:0.

Metalac je upisao treći poraz u nizu i sa 25 bodova zauzima 11. mesto na tabeli.

Beograđani su do pobede došli pogotkom Nemanje Milunovića u 36. minutu koji je posle kornera sjajno skočio i gostima obezbedio tri boda.

Zvezda je u prvom poluvremenu imala više od igre, napadala je, a najbolje šanse nije iskoristio Fabio Falćineli u 29. i 38. minutu. Domaći su u 32. minutu mogli do prednosti, ali je Milan Borjan sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Uzbuđenja je bilo i u drugom poluvrmeenu, uglavnom ispred gola Metalca, međutim, rezultat se nije menjao. Tim iz Gornjeg Milanovca je meč završio sa desetoricom jer im je u nadoknadi isključen igrač.

Ekipa Dejana Stankovića u sledećem kolu gostuje Novom Pazaru, a a Metalac dočekuje Radnički iz Niša.

Čukarički je u gostima bio bolji od Radnika 1:0, a jedini golu Surdulici postigao je Nigerijac Eze Vinsent Okeuhe.

Brđani su ostvarili treći trijumf u poslednja četiri meča i sa 35 bodova četvrti su u Superligi, dok je Radnik prekinuo seriju odličnih rezultata i sa 27 bodova na deobi je osme pozicije sa Voždovcem, koji je u Ivanjici poražen od Javora 3:1.

Strelci za domaći tim bili su Luka Luković iz penala u 3. minutu, Anderj Ilić u 45+1 i Lazar Nikolić u 52. minutu, dok je za goste pogodio Marko Putinčanin u 41. minutu.

Napredak i Novi Pazar su u Kruševcu odigrali bez golova.