PUČE PETARDA NA MARAKANI! Zvezda deklasirala Liberec za prvu pobedu u ovogodišnjoj grupnoj fazi LE! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Crvena zvezda upisala je protiv Libereca najubedljiviju pobedu u grupnoj fazi nekog evropskog takičenja i slavila 5:1 u meču drugog kola Grupe L Lige Evrope.

Dejana Stankovića u ovoj utakmici. Jedinu grešku crveno-beli su platili golom. Uz odličnu igru, treba istaći i nekoliko veoma sigurnih intervencija Milana Borjana.

Odlično prvo poluvreme odigrala je Crvena zvezda. Lako je sve vreme po krilu prolazio Ivanić koji je stvarao prilike saigračima.

Oba gola u prvom poluvremenu za crveno-bele postigao je Elfardu Ben.

Prvi gol videli smo već u sedmom minutu. Ivanić i Rodić odlično su reagovali u kaznenom prostoru rivala, Ben još bolje.

Drugi gol Zvezda je postigla u 21. minutu. Rodić je poslao dugu loptu sa centra, Ivanić odlično reagovao i sa aut linije je vratio perfektno za Bena koji trese mrežu.

Imala je Crvena zvezda još nekoliko odličnih prilika u prvom poluvremenu. Falćineli je promašio dobru priliku iz blizine, Ivaniću je lopta skliznula za zicer, a Katai je pogodio stativu.

Greška Seku Sanoga sukupo je u finišu prvog dela meča koštala Crvenu zvezdu. Prvo je, umesto da samo izbaci loptu nakon što je Borjan boksovao, Sanogo dodao loptu rivalu, ispao je iz odbrane i Matušek je smestio loptu iza Borjanovih leđa.

Tek što je počelo drugo poluvreme u strelce se upisuje Gajić. Katai je potegao kontru, proigrao na ivici šesnaesterca Bena koji se malo zaigrao, ali je Gajić odlično pratio i postigao treći gol za domaće u ovom meču.

Kao da je sjajna odbrana Borjana u 61. minutu dodatno razmrdala crveno-bele. Za manje od dva minuta dva gola u mreži Libereca. Prvo magija Kataija koji je fenomenalno istrčao, izgradio poziciju i još bolje šutirao, a zatim i dobar potez glavom Falćinelija za velikih 5:1 za crveno-bele na isteku 69. minuta meča.

U drugom meču grupe, Hofenhajm je sigurno slavio na gostovanju Gentu 4:1.

Ovaj duel počeo je promašenim penalom za domaće u 13. minutu. Neprecizan je bio Jeremčuk. Priliku da se oprobaju sa bele tačke dobili su i gosti, a za vođstvo Hofenhajma precizan je bio Belfodil. Griliš je povisio na 2:0 u 52. minutu, a za konačnih 3:0 pogodio je Mijat Gaćinović koji je u igru ušao u 68. minutu, a gol je postigao samo pet minuta kasnije. Počasno gol za goste u trećem minutu nadoknade je postigao Kleindenst. Ni tu ovom meču nije bio kraj, odmah je uzvratio Hofenhajm preko Dabura za konačnih 4:1.

Crvena zvezda će u trećem kolu, 5. novembra dočekati Gent. Liberec će u goste Hofenhajmu.