PARTIZAN OPET POKLEKNUO, OVAJ PUT U NIŠU! Crno-beli nisu uspeli da iskoriste Zvezdin remi i uključe se u trku za titulu (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su Partizan u derbiju 12. kola Superlige Srbije rezultatom 1:0, a crno-belima je na „Čairu“ presudio Dušan Pantelić prelepim pogotkom u 78. minutu.

Navijači kluba iz Humske ponadali su se da njihovi miljenici mogu da iskoriste kiks Crvene zvezde i smanje minus u odnosu na lidera prvenstva, ali ekipa Aleksandra Stanojevića je na jugu Srbije upisala već treći poraz.

Partizan je treći na tabeli sa 23 boda i za najvećim rivalom zaostaje devet bodova, dok Vojvodina ima 26. Radnički, koji sa klupe vodi doskorašnji asistent u stručnom štabucrno-belih Milan Đuričić, je šesti sa 21 bodom.

Gosti su do polovine prvog poluvremena imali dve šanse, ali oba puta dobro su reagovali defanzivci Nišlija. Prvi pokušaj u okvir gola domaći su imali u 25. minutu, Gavrić je pokušao iz velike daljine, ali nije bilo opasnosti po Stojkovića. Minut kasnije Radnički je mnogo opasnije zapretio, međutim, Banjak je ‘ušao’ u šut Gavriću.

U 27. minutu crno-beli su preko Asana imali dobru šansu, u nastavku akcije pokušao je i Stevanović, ali promene rezultata nije bilo. Mladi Stevanović je u 38. minutu ponovo zapretio, ali je golman Ristić bio na mestu.

Partizanov napadač Bajbek je u 54. minutu sa 20-tak metara šutirao daleko pored gola, Obradović je dva minuta kasnije odlično šutirao desnom nogom u gornji ugao gola domaćeg tima, ali je Ristić sjajno intervenisao. Zapretio je i Holender u 60. minutu, ali izborio je samo korner za crno-bele.

Iskusni Obradović je u 75. minutu imao još jednu dobru šansu posle dodavanja Asana, međutim, izuzetno loše je šutirao.

Jedan od retkih napada Radnićki je krunisao sjajnim pogotkom Pantelića u 78. minutu. Dvadesetsedmogodišnji vezni igrač je iz trka šutirao sa skoro 25 metara u gordnji levi ugao gola gostiju i Stojković je bio nemoćan.

Partizan je do kraja sve pokušao da dođe barem do boda, ali promene rezultata nije bilo.