PARTIZAN DEKLASIRAO VIRTUS! Saša Đorđević: Partizan je jedan od favorita za osvajanje Evrokupa!

Obavezno pročitajte

Ekipa Partizana je pred nešto manje od 17,000 gledalaca pobedila Sašu Đorđevića i ekipu Virtusa iz Bolonje rezultatom 99-81.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Valden 23 i Gordić sa 22 poena, pratio ih je Pejdž sa 19 poena koji je šutirao 5/6 za 3 poena. Najefikasniji kod gostiju bio je Gejns sa 21 poenom a pratili su ga Teodosić i Gemvl sa po 14 poena.

Partizan je dobro počeo utakmicu serijom od 4-0, ali se gost ubrzo vratio. Čitavu prvu četvrtinu crno-beli su bili bolji ali nikako nisu uspeli da se odlepe, najbolji pojedinac u prvoj četvrtini u redovima domaćina bio je Valden koji je četvrtinu završio sa 3 pogođene trojke.

Druga četvrtina je počela serijom domaćina od 9-0. Najzaslužniji za tu seriju bio je Pejž koji je sa dve pogođene trojke izazvao delirijum na tribinama i odveo Partizan na 12 poena razlike.Nakon toga crno-belima je sve polazilo od ruke kako u napadu tako i u odbrani. Miloš Teodosić nije dobio dovoljno prostora na terenu i Virtus nikako nije mogao da se poveže, Partizan je to iskoristio i postigao čak 36 poena za četvrtinu i 62 za poluvreme nasuprot Virtusovih 42 poena.

Virtus je posle pauze pokušao da se vrati u utakmicu serijom od 9-0, ali Partizan i sjajni Nemanja Gordić su brzo uzvratili. Utisak je da je Gordić sam nosio napad Partizana u trećoj četvrtini i da je sprečio goste da smanje zaostatak pred četvrtu deonicu. Puno promašenih slobodnih bacanja sa obe strane i prilično loša košarka obeležila je treću deonicu koja je završena rezultatom 22-19 za domaćina.

Gost nije uspeo ništa konkretnije da uradi ni u 4. četvrtini te je Partizan lagano privodio utakmicu kraju. Borba i želja crno-belih ni u tim momentima nije nedostajala i dalo se primetiti kod igrača koliko im znači ova pobeda.

Sjajnu je taktiku sastavio Andrija Trinkijeri za ovu utakmicu i potpuno nadmudrio Sašu Đorđeviča, igrači su konstanto napadali Miloša Teodosića u napadu i naveli srpskog plejmejkera na veliki broj faulova, što je primoralo Đorđevića da igra veliki deo utakmice bez najboljeg igrača.

Partizan sledeću utakmicu gostuje ekipi Trenta koja je večeras izgubila od Darušafake u Istanbulu.