9.1 C
Belgrade
subota, 17 aprila, 2021

OPET SUĐENJE, OPET DAMIR JAVOR, OPET OLIMPIJAKOS! Printezis u poslednjim sekundama presudio Zvezdi u infarkt završnici u pioniru! (VIDEO)

NAJČITANIJE

Košarkaši Crvene Zvezde izgubili su i četvrtu utakmicu za redom u Evroligi. Crveno-beli su poraženi od Olimpijakosa rezultatom 81-79 pošto je u završnici Printezis pogodio uz fazl i rešio pitanje pobednika.

Jedna stvar koja je zaista upadala u oči jeste suđenje na večerašnjem meču. Sudijski trojac Javor, Paterniko i Alijaga su bili u prvom planu u večerašnjem meču pošto su imali niz diskutabilnih odluka. Jedna od takvih je možda i presudila meč pošto je u poslednjem napadu Grćkog tima prilikom demarkiranja vasilis Spanulis odgurnuo Branka Lazića, ali sudije su ostale neme, da bi posle toga Printezis poentirao i praktično doneo svojoj ekipi preko bitnu pobedu.

Košarkaši Crvene zvezde propustili su veliku priliku da pobede Olimpijakos. Ne samo da nisu iskoristili veliki kapital u vidu odlične prve četvrtine i 30:16, već su imali jedinstvenu priliku i u samoj završnici, posle velikog preokreta, da na kraju slome protivnika. Pri rezultatu 79:78 Džoni O’Brajant imao je dva slobodna bacanja šest sekundi pre kraja, ali je pogodio samo drugo i time dao šansu gostima da organizuju napad. To su umešno odradili, dodali Printezisu loptu, koji je pogodio uz faul, ali je promašio slobodno bacanje kako bi sekund brzo protekao.

Zvezda je utakmicu izgubila u središnjem delu u drugoj i trećoj četvrtini u kojoj je zbirno dala poena maltene koliko u samoj prvoj – 31 poen.

Kod pobednika Printezis je bio najefikasniji sa 16, Spanulis je postigao 14, a Slukas poen manje. Na drugoj strani O’Brajant je imao takođe 16 poena, a Lojd i Volden po 13 poena.

Ovo je Zvezdi četvrti uzastopan poraz, a treći kod kuće i sada sa skorom 4-9 zauzima 16. poziciju. U narednom kolu Crvena zvezda u utorak dočekuje Albu. Olimpijakos je na deobi šestog mesta sa skorom 7-5 i u sredu dočekuje Valensiju.