NOVI PORAZ CRVENO-BELIH: Baskonija pregazila nemotivisanu Zvezdu! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Ekipa Crvene zvezde zabeležila je novi poraz u Evroligi pošto je izgubila od ekipe Baskonije u Vitoriji rezultatom 71:56.

Najefikasniji u crveno-belima bili su Štimac sa 13 i Panter sa 12 poena, dok je u ekipi Baskonije Šengelija upisao 18 poena, pratio ga je Šilds sa 15 postignutih poena.

Prva četvrtina počela je dobro za crveno-bele pošto su je započeli serijom od 5:0, ali kratko je trajalo Zvezdino vođstvo pošto je ekipa Duška Ivanovića vezala seriju poena i stigla do komotne prednosti na kraju prve deonice.

Centri Zvezde su imali velikih problema sa centarskom linijom Baskonije celo veče. Pre svega Šengelija ali i Eric i Diop su učinili svoj deo posla i pokupili mnoštvo ofanzivnih skokova i poentirali unutra. U drugoj četvrtini debitovao je Kalin Lukas i novajlija u ekipi crveno-belih. Nije se proslavio Lukas, ali prerano je sada suditi njegovoj igri pošto je dugo vremena nije igrao takmičarsku košarku. Ni drugi igrači u Srpskoj ekipi nisu bili raspoloženi i napad nikako nije išao, tako da se na poluvremeni odmor išlo pri rezultatu 39:28 za domaćina.

U trećoj deonici nešto srčanija igra crveno-belih koji su uspeli da stignu na 4 poena razlike, ali su domaćini uspeli da izdrže i pre svega preko Šengelije povrate prednost.

Četvrta četvrtina je već posle prvih 5 minuta bila rešena pošto je domaćin vodio sa čak 20 razlike.

Na kraju novi poraz crveno-belih koji posle ove utakmice imaju skor 10-16. Sledeći meč Zvezda igra protiv ekipe Fenerbahčea u Istanbulu.