NEVEROVATAN PREOKRET ZVEZDE U LIONU: Panter trojkom u poslednjoj sekundi doneo pobedu crveno-belima u infarkt završnici! (FOTO) (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde su u istorijskom meču dobili ekipu Asvela u Lionu rezultatom 83-80. Crveno beli su gubili čak 21 razlike pred kraj prvog poluvremena ali ekipa Dragana Šakote uspela je da potpuno prokrene utakmicu.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Vladimir Štimac sa 21 postignutim poenom a pratio ga je Kevin Panter sa 18 poena i samo dva promašaja iz igre. U ekipi Asvela najefikasniji je bio Pejn sa 17 postignutih poena i tri postignute trojke. Utakmici su prisustvovali Toni Parker, bivši NBA košarkaš i vlasnik Asvela i Mesaja Udžiri generalni menadžer NBA ekipe Toronto Reptorsa.

Katastrofalan početak utakmice Crvene zvezde serijom domaćina od 14-3. Slaba odbrana i neorganizovan napad dozvolili su domaćinu da uz pomoć agresivne odbrane postigne 30 poena u prvoj četvrtini i ode na čak 17 poena prednosti. Takođe se Jagodić Kuridža povredio u prvoj četvrtini i nije se više vraćao na parket.

U drugoj četvrtini je Zvezda nastavila da se ,,muči“ i u napadu i u odbrani i Asvel je pre svega uz pomoć visokih igrača stigao do čak 21 poena prednosti. Raspoloženi Adrijan Pejn je pravio razliku na parketu koji je bio bez promašaja u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo pri rezultatu 49-30 za domaćina i činilo se da će Zvezda da doživi ubedljiv poraz u Lionu.

Ali u drugom poluvremnu je bila potpuno drugačija slika. Crveno-beli su se razigrali i polako ,,topili“ prednost domaćina koji je dosta rano ušao u bonus. Zahvaljujući pre svega dobrom skoku ali i agresivnoj odbrani Zvezda je na 5 min do kraja četvrtine zaostajala samo za 7 poena, igrači su dobili na samopouzdanju i počeli da pogađaju šuteve. Trojkom Pantera uz zvuk sirene Zvezda je zaokružila sjajnu treću deonicu u kojoj je postigla čak 34 poena i došla na samo poen zostatka pred četvrtu četvrtinu.

U četvrtoj deonici bila je primetna nervoza kod domaćina, Francuze je stao šut i Zvezda je to uspela da iskoristi i slobodnim bacanjima Pantera dođe do prve prednosti na 6 minuta do kraja utakmice. Rezultatska klackalica je trajala sve do 2 minuta pre kraja kad je Vladimir Štimac pogodio za tri poena i odveo Zvezdu na plus 6. Posle ove trojke Zvezde trener Asvela Zvezdan Mitrović je zbog prigovora dobio drugu tehničku i bio primoran da ode u svlačionicu.

Kada je sve izgledalo kao da je utakmica gotova crveno- beli su crnom serijom od čak 6 promašenih slobodnih bacanja vratili domaćina u igru i na 25 sekundi do kraja Zvezda je vodila jednim košem razlike. Nakon tajm- auta koji je zatražila zvezdina klupa Kevin Panter je nesmotreno prodao loptu i dozvolio Lajtiju da podstigne koš za izjednačenje. Na 15 sekundi do kraja crveno- beli su imali napad za pobedu, lopta je išla u ruke Panteru koji je uspeo da se iskupi za malopređašnju grešku i pogodi trojku preko ruke na 1,7 sekundi do kraja.

Ispostavilo se da je ovaj Panterov koš bio i koš za pobedu koji je doneo Zvezdi devetu pobedu u Evroligi. Zvezda je sad na polovičnom učinku od 9 pobeda i 9 poraza i u sledeća dva kola očekuju je dve vrlo bitne utakmice, obe u Beogradu, prvo će ugostiti Žalgiris a zatim u sledećem kolu i Albu iz Berlina.