MAGIKO IZ SLOBODNJAKA ZA EVROPSKO PROLEĆE! Zvezda u trileru savladala Gent za drugu pobedu u grupi! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent sa 2:1 u utakmici trećeg kola Lige Evrope.

Posle ubedljivog trijumfa nad Liberecom, Zvezda je savladala na svom terenu belgijski Gent.

Crveno-beli su odlično započeli utakmicu i posle nekoliko izglednih prilika, Gejlor Kanga je doneo prednost.

Gobeljić je centrirao, pokušao da proigra Bena, koji nije uspeo da zahvati loptu.

Ona je, ipak, došla do Kange koji je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora i završila u golu.

Zvezda je posle gola u 12. minutu igre neshvatljivo pala u igri i prepustila inicijativu protivniku, što joj se obilo o glavu u 31. minutu.

Istina, Gent je imao mnogo sreće, ali je došao do izjednačenja.

Ođiđa Ofoe je šutirao sa dvadeset metara, lopta je, na putu ka golu, pogodila jednog igrača, zatim Degeneka, a onda prevarila Borjana i završila u golu.

Crvena zvezda Gent

I u drugom poluvremenu Zvezda je bila agresivnija, ofanzivnija, pokušavala je da dođe do prednosti.

Ništa nije uspevalo do 59. minuta i slobodnog udarca, koji je izveo Aleksandar Katai.

Namestio je loptu, a onda lukavo šutirao, lopta je od stativu ušla u gol.

Zvezda je odlučila da brani prednost do kraja meča, a Gent je silovito napadao.

Najbliži golu bili su gosti u četvrtom minutu sudijske nadoknade, kada je Borjan izrastao u heroja meča.

Jaremčuk je šutirao glavom iz odlične pozicije, ali je golman Zvezde maestralno odbranio i sačuvao mrežu.

Posle tri odigrana kola, Hofenhajm je prvi u grupi sa 9 bodova, Zvezda ima 6, Liberec 3, a Gent je bez bodova.