LIGA EVROPE: Zvezda dobila protivnika, Partizan i Vojvodina u produžecima ostali bez Evrope! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Jedini preostali srpski predstavnik je dobio protivnika u baražu za Ligu Evrope pošto je jermenski Ararat savladao slovenački Celje posle produžetaka i tako zakazao duel sa crveno- belima. Dok su Partizan i Vojvodina završili svoje učešće u Evropi porazom od Šarloe i Standarda.

Jermenski Ararat je prošao u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope savladavši slovenačkog šampiona Celje 1:0 posle produžetaka.

Utakica između Ararata i Celja je bila veoma neefikasna i retko su se viđale bilo kakve prilike.

Nešto su angažovaniji bili domaći, ali su oni prvi šut u okvir gola uputili tek u 111. minutu kada je Vakulenko doneo prednost svom timu posle prekida.

Ararat će naredne sedmice dočekati Crvenu zvezdu u Jermeniji u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Drugu godinu zaredom Ararat će igrati poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Prošle godine izgubio je od Dudelanža.

Fudbaleri Partizana neće igrati u grupnoj fazi Lige Evrope, pošto je u trećem kolu kvalifikacija za to takmičenje bolja od njih bila ekipa Šarlroe posle produžetaka sa 2:1 (1:1).
Liga Evrope

Tokom 90 minuta igre u Belgiji nije bilo pobednika – domaći su poveli golom Dorijana Desoleija u 10, a Partizan izjednačio preko Sejdube Sume u 53, pa se pitanje plasmana u plej-of rešavalo u dodatnih 30 minuta.

Tamo je Šarlroa bio uspešniji i fantastičnim golom Kaveha Rezaija iz slobodnog udarca u 107. minutu došao do trijumfa.

Belgijski predstavnik u borbi za grupnu fazu Lige Evrope igra protiv Leha iz Poznanja.

Srpski tim je propustio šansu da drugu godinu zaredom izbori evropsku jesen.

Fudbaleri Vojvodine poraženi su u Liježu na gostovanju Standardu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Standard je slavio 2:1, nakon produžetaka.
Liga Evrope

Fudbaleri Standarda savaldali su u Liježu Vojvodinu 2:1 i do odlučujućeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope došli nakon produžetaka. Meč je rešen u prvom minutu prvog produžetka.

Standard je poveo sa bele tačke na startu drugog poluvremena, Bojić je u 75. minutu izjednačio, a kazna za neiskorišćene prilike srpskog tima u finišu meča stigla je u prvom minutu produžetka kada je pitanje pobednika u ovom duelu rešeno.

Prvo poluvreme donelo je po nekoliko zanimljivih prilika na obe strane, ali ne i golove. Nažalost Vojvodine prvo gol videli smo na samom startu drugog dela meča.

Penal je dosuđen za Standard, a siguran je sa bele tačke bio Avenati u 46. minutu.

Nervozno je bilo na obe strane, posebno u redovima gostiju pa je, između ostalih žuti karton dobio i Nenad Lalatović.

Pritiskao je domaćin, imao i nekoliko dobrih prilika, a pred završnih pola sata meča činilo se da je Standard u potpunosti nametnuo svoj stil igre i preuzeo kontrolu.

Ali, ni to nije bio razlog za Novosađane da odustanu i to im se isplatilo u 75. minutu. Kažnjena je greška Karsele i Petar Bojić glavom šalje loptu u mrežu za 1:1.

Krenula je Vojvodina otvorenije nakon gola, u 85. minutu odličnu šansu imao je Čović, ali nije bio precizan, kao ni Bojić nepuna dva minuta kasnije.

Uzalud su bili stalni napadi Vojvodine u finišu, meč je otišao u produžetak.

Već u prvom minutu prvog produžetka domaćin je preko Amalaha došao do novog vođstva. Vojvodina će žaliti i za prilikom iz samog finiša drugog produžetka, ali sigurno ne i za onim što je pokazala u ovom meču.

Standard će u plej-ofu kvalifikacija igrati protiv Fehervara koji je na penale eliminisao Rems. Ako je bio dobar na svom golu tokom meča, Predrag Rajković nije uspeo da se iskaže u penalima, njegovi saigrači izveli su samo tri udarca jer su dva promašili. Emil Rockov sa klupe Fehervata pratio je ovaj duel.