Zvezda istorijskom pobedom ušla u novu godinu! Radonjić ispraćen ovacijama sa tribina! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su najubedljiviju pobedu od kako se takmiče u Evroligi savladavši u 17. kolu ekipu Bajerna rezultatom 93-63. Najefikasniji u redovima Zvezde su bili Panter sa 15 i Braun sa istim brojem poena, dok je za Bajern Monro upisao 20 poena.

Pre utakmice trener Bajerna i bivši trener Crvene zvezde Dejan Radonjić pozdravljen je ovacijama sa tribina.

Utakmica je počela serijom gostiju od 6-0, ali Zvezda se pre svega dobrom odbranom i organizovanim napadom prvo vratila pa i preokrenula rezultat i prvu četvrtinu završila sa čak 12 poena prednosti.

Druga četvrtina je bila još bolja za ,,crveno-bele“, lopta se sjajno kretala u napadu i poenima Štimca i Davidovca domaćin je uspeo da dodatno poveća prednost. Sredinom druge deonice je prvo Jagodić Kuridža sjajnim zakucavanjem digao publiku na noge, da bi samo 2 minuta kasnije i Kevin Panter u kontri posle ukradene lopte zakucao i tako upisao svoje prve poene za Crvenu zvezdu. Ofanzivno sve je funkcionisalo na parketu za ,,crveno-bele“ koji su za 20 minuta igre postigli čak 53 poena i beogradski tim otišao je na odmor sa 22 poena prednosti. Ni u drugom poluvremenu Zvezda nije ,,spuštala nogu sa gasa“ i u jednom momentu u trećoj četvrtini su ,,crveno-beli“ vodili i sa 26 poena prednosti.

U poslednoj deonici Zvezda je rutinski privela utakmicu kraju i trener Dragan Šakota je uočio priliku da se razigraju neki novi igrači, to je bas bio slučaj sa Kevinom Panterom koji je zavrsio meč sa 15 poena, ali nagrada za najkorisnijeg igrača na utakmici je svakako pripala Lorencu Braunu koji je zavrsio meč sa 15 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Zvezda ovom pobedom nastavlja niz i upisuje treću pobedu za redom u Evroligi. Sledeću utakmicu ,,crveno- beli“ putuju u Francusku gde ce ih dočekati ekipa Asvela.