GRCI NE MOGU U ARENI: Crvena zvezda posle drame slavila protiv Panatinaikosa! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Crvena zvezda savladala je ekipu Panatinaikosa u Štark Areni rezultatom 78:73 i tako održala u životu nadu za plasman u top 8 Evrolige.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Kevin Panter sa 18 poena i povratnik posle povrede Stratos Perperoglu sa 12 poena. Kod gostiju Papajanis i Tomas postigli su po 12 poena.

Večerašnja igra Zvezde bila je daleko od savršene, -beli su se mučili u većem delu utakmice, konkretno Beron i Lorenzo Braun koji je meč završio bez postignutog poena sa 0/8 šutem iz igre. Na svu sreću ni igrači Panatinaikosa nisu imali puno raspoloženih igrača u rotaciji.

Prvo poluvreme je bilo podeljeno na prvu četvrtinu koja je pripala Panatinaikosu, konkretno Papajanisu koji je pravio velike probleme Zvezdinim centrima u reketu. Druga četvrtina je pripala crveno-belima uz pomoć pre svega agresivnoj odbrani, ali i raspoloženom Kevinu Panteru koji je držao Zvezdu u igri.

U drugo poluvreme Zvezda je ušla sa prednošću od 2 poena, ali zatim je usledila katastrofalna treća četvrtina za crveno-bele, u kojoj smo na jednoj strani gledali promašene otvorene šuteve Berona i Brauna koji su bili skroz van ritma, a sa druge strane trojke raspoloženog Džimera Fredeta i Panatinaikos je otišao na čak 11 poena prednosti pred poslednju deonicu.

Onda je usledila sjajna četvrta četvrtina, koja je bila i ključna za Zvezdinu pobedu. Nosioci igre bili su Kevin Panter i Stratos Perperoglu u napadu, dok su Dženkins i Jagodić-Kuridža bili ključni u odbrani. U poslednja 3 minuta Zvezda je ušla sa vođstvom od tri poena, da bi zatim posle par promašenih slobodnih bacanja crveno-belih Panata dobila šansu da se vrati. Pgodio je Kalates uz faul Štimca i Grci su vodili 2 razlike. Tražila je Zvezda igrača koji će preuzeti odgovornost i našla ga je u Panteru koji je ispred klupe Panatinaikosa pogodio za 3 poena, zatim i trener Panatinaikosa Rik Pitino dobija tehničku grešku i Crvena zvezda odlazi na 2 poena prednosti. Sjajna odbrana Dženkinsa koji je naterao Fredeta da izbaci loptu u aut zaokružila je večerašnju ,, rolerkoster“ utakmicu u Beogradu i donela 10 pobedu Crvene zvezde u ovogodišnjoj Evroligi.

Zvezda se trenutno nalazi na 10. poziciji u Evroligi sa skorom 10-13, sledeći meč igraće protiv ekipe Himkija u Moskvi.