GLADIJATORSKI DERBI U ČAIRU: Zvezda ispustila pobedu, Partizan u produžetku odbranio ,,Žućkovu levicu“ ! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Partizana osvojili su ,,Kup Radivoja Koraća“ treću sezonu za redom nakon što su pobedili košarkaše Crvene zvezde u finalu rezultatom 85:84

Igrala se jedna čvrsta utakmica u prepunoj hali u Nišu .Puno faulova na obe strane i svaki koš je morao dobro da se ,,zaradi“. Partizan je bolje započeo utakmicu i napravio napočetku razliku koju je Zvezda jurila tokom skoro čitave utakmice.

Početak je obeležilo na jednoj strani sjajni Novica Veličković dok je na drugoj strani Lorenzo Braun podsećao na starog sebe i bio najefikasniji u redovima crveno-belih. Ni jedne ni druge nije išao šut na početku ali su crno- beli bili ipak imali nešto veći procenat, što je Zvezda uspela da nadomesti ofanzivnim skokovima na polovini Partizana. Nakon dve četvrtine na pauzu se otišlo pri rezultatu 24:21 za nešto bolje crno-bele.

Zatim sasvim druga utakmica u drugom poluvremenu pravi revolveraški obračun igrača Partizana i Crvene zvezde. Sjajni Markus Pejdž je pogađao iz svih pozicija dok su ga u navratima pratili i Zagorac i Jaramaz, dok su im na drugoj strani vraćali istom merom Braun, Panter i Beron.

Četvrta četvrtina je bila i najefikasnija 29:26 za Zvezdu, više poena nego za čitavo prvo poluvreme. Sjajna rola Džejmsa Gista i Dejana Davidovca u završnici su doprineli tome da crveno-beli potpuno preokrenu ovaj meč. Crvena zvezda je na 30 sekundi do kraja imala +6 i delovalo je kao da će crveno-beli privesti utakmicu kraju. Međutim usledila je serija Markusa Pejdža, koji je prvo pogodio za 2 poena uz faul Berona, pa zatim, posle realizovanih bacanja Davidovca na drugoj strani, i za 3 poena i smanjio prednost Zvezde na samo dva poena. U sledećem napadu Zvezde sviran je faul Panteru pri otkrivanju da primi loptu i to baš nad Markusom Pejdžom koji je sa dva slobodna bacanja uspeo da izjednači i odvede u produžetke ovaj meč.

U dodatnih 5 minuta Ognjen Jaramaz apsolutni ,,X faktor“ sa vezanih pet poena pravi udobnu prednost za partizan, ali Zvezda je pre svega čvrstom odbranom uspela da se vrati u meč. Imala je Zvezda šanse i to čak dve da dobije ovaj meč, ali je prvo bio neprecizan bili Beron za tri, pa je zatim u poslednjem posedu Braun napravio nerezonski potez u napadu i pokušao prodrom da poentira u krcatom reketu Partizana i bio neprecizan i time stavio tačku na ovaj meč.