Belgrade
četvrtak, 29 jula, 2021

DRUGA POBEDA ZA LONČARA: Partizan slavio u Zagrebu! (VIDEO)

NAJČITANIJE

Košarkaši Partizana savladali su Cibonu u Zagrebu sa 82:75 u sedmom kolu ABA lige i sada imaju skor 4-3, dok su Vukovi na dve pobede i pet poraza.

Počele su obe ekipe raspucano, a kada je domaćima stao šut, crno-beli su došli do dvocifrene prednosti (bilo je i +15) i na poluvremenu su imali deset poena viška.

Međutim, Cibona se trgla u trećem periodu – Prkačin i Drežnjak pre svih, a posle pogotka potonjeg sa penala domaći su poveli 54:53. Imala je Cibona i +5, ali su ekipu Saša Filipovskog stabilizovali Gordić i Janković, i defanzivno i ofanzivno, pa je pred ulazak u poslednji dvominutni period bilo +2 za Beograđane.

Odlično je Partizan počeo poslednji period, nastavljeno je sa čvrstom odbranom, a Gordić i Janković su poentirali na drugoj strani, da bi posle trojke Pejdža na semaforu stajalo 78:65 za crno-bele.

Tada je meč prelomljen i Partizan do kraja nije imao problema, zapravo Cibona nije dala koš sedam minuta i 20 sekundi od početka poslednje četvrtine.

Najefikasniji kod Partizana bio je Markus Pejdž sa 16 poena (1-2 za dva, 4-5 za tri), uz 2 skoka i 3 asistencije, Nikola Janković imao je 15 poena (5-10 iz igre, 5-6 penali) i 12 skokova, a Nemanja Gordić upisao je 6 poena (3-7 iz igre) i 10 asistencija. Dvocifreni su bili i Nemanja Dangubić sa 13 poena (4-8 iz igre, 4sk) i Rašon Tomas sa 11.

Filip Bundović predvodio je Cibonu sa 20 poena, Roko Prkačin imao je 16 poena, 10 skokova i 3 asistencije, a Drežnjak je dodao 15 poena.

U sledećem kolu crno-beli 23. novembra dočekuju večitog rivala Crvenu zvezdu, dok Cibona dan ranije gostuje Budućnosti u Podgorici.