DEBAKL ZVEZDE U BARU: Aktuelni šampion ABA lige ubedljivo poražen od Mornara! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde su u utakmici 19. kola ABA lige izgubili od ekipe Mornara rezultatom 71:63 pred nešto više od tri hiljade gledalaca u Baru.

Ovom pobedom ,,Barani“ su se izjednačili sa Zvezdom i Cedevita Olimpijom i sada sve tri ekipe imaju skor 12-7.

Trener crveno-belih Dragan Šakota pred ovu utakmicu nije mogao da računa na Brauna, Odža i Čovića. Posebno se moglo primetiti odsustvo Brauna pošto se Zvezda mučila u kreaciji igre.

Zvezda je slabo započela utakmicu i Mornar je uz pomoć Lukovića na samom stratu napravio veliku prednsot i poveo sa 9-0. Prvu četvrtinu domaćin je dobio rezultatom 20:9.

Dalo se primetiti koliko domaćinu znači ova utakmica pošto nisu posustajali ni u jednom trenutku, motivisani Uroš Luković je odigrao sjajnu utakmicu i sa 6 blokada ,,zaključao“ reket Mornara. Mornar je na poluvreme otišao sa čak 16 poena prednsoti.

I treću četvrtinu je dobio domaćin koji je u polsednju deonicu ušao sa neverovatnih +24. Zatim je usledilo buđenje crveno-belih u poslednjoj deonici ali su gosti samo uspeli da smanje razliku, da bi Luković poenima sa linije slobodnih bacanja potvrdio pobedu Mornara i stavio tačku na ovaj meč.

Najefikasniji u ekipi Mornara bio je Luković sa 23 poena, 7 skokova i šest blokada za indeks korisnosti 38, pratio ga je Pulen sa 13 poena. U ekipi Zvezde Panter je postigao 22 poena, beron ga je pratio sa 16 poena.

Sledeći meč crveno-beli dočekuju ekipu Cedevita Olimpije u hali ,,Aleksandar Nikolić“.