ČELIČNI ŽIVCI ĐOKOVIĆA: Novak spasio tri meč lopte za peto finale Dubajia! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Srpski teniser Novak Đoković se plasirao u finale turnira u Dubajiu nakon pobede i neverovatnog prokreta protiv Francuza Gaela Monfisa 2:1 (2:6, 7:6, 6:1).

U fianlu Đoković će se sastati sa Cicipasom protiv koga u karijeri ima skor 2-2, ovo će biti njihov 5. susret.

Meč je počeo loše po Novaka pošto je Monfis bio mnogo bolji u prvom setu i lako ga uzeo rezultatom 6:2.

U drugom setu smo gledali bolji Novakov tenis, ali i Monfis je igrao odlično i posle neiskorišćenih set lopti za Đokovića, Monfis uspeva da izjednači i odvede meč u taj-brejk. U taj-brejku publika je opet mogla da prisustvuje teniskom ,,čudu“ u režiji Novaka Đokovića. Naime Francuz je pri rezultatu 6:3 u taj-brejku imao čak tri vezane meč lopte, ali zatim je Đoković uzeo 4 poena za redom i na kraju uzeo drugi set.

U odlučujućem, trećem setu Monfisa je sustigla i povreda i nije mogao da izdrži visok intenzitet Novakovog tenisa. Đoković je dozvolio samo jedan gem Monfisu u odlučujućem setu i zaokružio neverovatan preokret za šansu da se bori za svoj peti trofej u Dubajiu.