ABA LIGA:Zvezda sa pola gasa protiv borca: Lojd zatrpao Čačane! (VIDEO)

Obavezno pročitajte

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Borac u Čačku rezultatom 95:64 u drugom kolu ABA lige.

Od starta je ekipa Saše Obradovića igrala dobro u oba pravca, a posle uvodnih 10 minuta crveno-beli su imali dvocifrenu prednost – 23:13.

Uz sjajnu odbranu, mnogo energije, podeljenu minutažu i dobar procenat šuta za tri poena Zvezda je lako kontrolisala stvari na parketu, a o dominaciji beogradskog tima u već u prvom poluvremenu govori i odnos broja skokova – 22:9 u korist Crvene zvezde.

I u drugom poluvremenu su gosti dominirali u svim segmentima igre, a najzaslužniji za ubedljiv trijumf Zvezde bio je Džordan Lojd sa 21 poenom, Lengston Hol je dodao 14, a poen manje je ubacio Duop Rit. Dvocifren je bio i Kori Volden sa 10 poena, a strelce su se upisali i svi ostali igrači Zvezde.

U ekipi Marka Marinovića najbolji je bio Brajs Tajler Džons sa 16 poena.

Zvezdu u nastavku sezone očekuje „duplo“ kolo u Evroligi. U utorak igra sa Žalgirisom kod kuće, dok će u četvrtak u goste ekipi Asvela.

Borac će sezonu nastaviti gostovanjem Budućnosti.