Ekipa iz Istanbula povela je posle dvadesetak minuta igre. Lopta je ubačena iz kornera, a najspretniji bio je Slimani i zakucao je u mrežu za 1:0.

Golman Zenita Lunev je u nastavku bio izuzetno zaposlen. Za samo nekoliko minuta imao je dve sjajne odbrane. Prvo je spasao svoj tim sjajnom intervencijom posle šuta Elmasa, koji je četiri minuta kasnije isto bio u gol šansi. Ali, Lunev je opet perfektnom odbranom sprečio pogodak.

U finišu poluvremena Zenit je izborio penal, ali Robert Mak je propustio idealnu priliku da vrati svoj tim u igru. Nije pogodio s bele tačke.

Fener je i u nastavku bio bolji, pokušavao da dođe do drugog pogotka i reši potanje pobednika pre finiša. Međutim, Slimani je prokockao solidnu šansu, pa je ponovo golman Zenita bio na mestu posle šuta Elmasa. U 60. minutu Valbuena je bio jedan ne jedan sa čuvarom mreže Zenita, ali se Lunev bacio kao mačka i opet sačuvao svoj gol, pa do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Srpski internacionalac Branislav Ivanović odigrao je čitav meč za Zenit.