Ubedljiv je bio Lacio u subotu protiv Novare i čekalo se da samo Inter učini slično kako bi se otklonila i poslednja prepreka da se velikani italijanskog fudbala sastanu u četvrtfinalu Kupa.

Inter je, kao i Lacio dan ranije, obezbedio pobedu već u prvom poluvremenu. Ikardi je sa penala u trećem minutu doneo vođstvo, Kandreva četiri minuta kasnije duplirao, a do odlaska na odmor prednost je uvećao Dalber u nadoknadi vremena.

Letošnje pojačanje Lautaro Martinez je u 48. minutu doneo visokih 4:0, a četiri minuta kasnije viđen je i prvi gol u mreži “neroazura”, strelac je bio Insinje koji je smanjio na 4:1.

Martinez je u 66. vratio četiri gola razlike u korist Intera, a Bandineli je u 74. pokazao da su gosti i smanjio na 5:2, ali je na kraju Kandreva u nadoknadi postavio konačnih 6:2.