Japan je slavio sa “samo” 1:0, a i taj jedini pogodak viđen je u 26. minutu iz nepostojećeg penala. Istina, faul je postojao, ali van ivice šesnaesterca i ne bi se o sudiji toliko pričalo da svoj šou nije nastavio na mnogo višem nivou.

Osim što je “poklonio” vođstvo rivalu, sudija je u nastavku dodatno oštetio Oman, zbog toga što nije svirao čist jedanaesterac nakon očiglednog igranja rukom prilikom odbrane šuta jednog od japanskih defanzivaca.

#AsianCup2019

Oman suffered a disappointing 1-0 defeat against Japan and were denied what they thought was a clear penalty late on. Ridiculous that VAR is available but just isn’t being used until the knockouts pic.twitter.com/u3dlCrbm7L — ArabBallers (@ArabBallers) January 13, 2019

Sve u svemu, malo je reći da se nije proslavio, a ostaje pitanje kakva mu sankcija sledi i da li će je uopšte biti.